arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۷۵۳۸
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۱۱ - ۰۶ مرداد ۱۳۹۴

طنز : یک ماه عزای عمومی به مناسبت مرتضوی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 آیدین سیار سریع در صفحه طنز روزنامه قانون نوشت:  مرد عدالت و بهار، قهرمان ملی و تپه آرای بلامنازع، جناب دکتر احمدی نژاد (حفظ ا... نزدیکانه) دوباره با اشارتی به صدر خبرها بازگشت و به گفته یکی از سایت‌های نزدیک به او بنا به درخواست‌های مکرر مردم از اسحاق جهانگیری به دلیل تشویش اذهان عمومی شکایت کرد. شاید باور نکنید ولی درخواست‌های مکرر مردم حقیقت دارد.

طبق آماری که به دست ما رسیده بعد از «پخش تکرار جومونگ»، دومین درخواست مکرر مردم همین «شکایت از اسحاق جهانگیری» است.

ما خودمان همیشه به همراه خانواده هر روز سه مرتبه صبح، ظهر و شب با دفتر آقای احمدی نژاد تماس می‌گیریم و بعد از این که از برنامه‌های خوب و آموزنده آقای احمدی نژاد تشکر می‌کنیم و می‌گوییم وقتش را به مدت «20 دقیقه» بیشتر کنند این مطالبه ملی (شکایت از اسحاق) را از اعماق لوزالمعده فریاد می‌زنیم.

اصلا در صدر مطالبات ملت اول مهار گرانی است بعد شکایت از اسحاق جهانگیری. بعد از انتشار این خبر دفتر آقای جهانگیری به جای این که ابراز ندامت کند و بگوید دیگر تشویش اذهان عمومی نمی‌کنم گفت معاون اول رئیس جمهور از این اقدام استقبال می‌کند و می‌آید تا ناگفته‌ها را بگوید. من نمی‌دانم واقعا چرا دولت قدردان زحمات دوستان قبلی نیست. بارها دیده شده دولت یازدهمی‌ها گلایه می‌کنند و می‌گویند دولت قبل هیچ تپه‌ای برای ما باقی نگذاشته.

من از شما می‌پرسم آقای یازدهم! آیا این بد است که آنها فرصت هرگونه اشتباه را از شما گرفته‌اند و باعث شده‌اند با دقت بیشتری در حالی که دماغ‌تان را گرفته‌اید تا بوی ثروت و قدرت به مشام‌تان نرسد به خدمت بپردازید؟ آقای خباز من از شما سوال می‌کنم. آقای خباز، معاون امور تقنینی معاونت پارلمانی رئیس جمهور است که من نمی‌دانم این پست واقعی است یا شوخی می‌کنند.

بله از اتاق فرمان اشاره می‌کنند که واقعا چنین چیزی وجود دارد. یعنی وقتی می‌گویند معاون امور تقنینی معاونت امور پارلمانی رئیس جمهور آقای خباز می‌گوید بله بفرمایید در خدمتم. آقای خباز در ادامه گفتند: برای هر تخلف احمدی نژاد باید یک هفته عزای عمومی اعلام کرد. دولت ضمن موافقت با این موضوع اعلام کرد این برنامه را از پاییز شروع می‌کند. دولت در ادامه برنامه‌ای را در همین راستا تقدیم بی قانون کرد:

اول تا هفتم مهرماه: یک هفته عزای عمومی به مناسبت برداشت غیرقانونی 16 میلیارد تومان برای دانشگاه ایرانیان (در این مراسم مردم و دولت با در دست داشتن مدارک دانشگاهی خود به سوگ می‌نشینند و گریه می‌کنند... سخنران: اکبر ترکان) .

هفتم تا چهاردهم مهرماه: یک هفته عزای عمومی به مناسبت لولوئیزه شدن 80 میلیون دلار دکل نفتی (با سخنرانی جانگداز بیژن زنگنه + عزاداری و گریه با اجرای نمادین ناپدید کردن دکل توسط جمعی از شعبده بازان) .

چهاردهم تا بیست و یکم مهرماه: یک هفته عزای عمومی به مناسبت ناپدید شدن 126 هزار تن چای در سازمان چای کشور.

آبان ماه: یک ماه عزای عمومی به مناسبت سعید مرتضوی .

هفته اول آذر: یک هفته عزای عمومی به مناسبت فروختن باند فرودگاه توسط جمعی عدالت ورز (با سخنرانی مدیرعامل منطقه آزاد قشم از برج مراقبت + اجرای مراسم پرسوز تیک آف نمادین هواپیما) .

دولت در پایان از اعلام عزای عمومی به صورت هفته به هفته عاجز شد و به پاس زحمات رحیمی، بقایی، سعیدلو، ملک زاده، کوه خواران، زمین خواران، دلاوران و نام آوران دیگر سال 95 را به طورکلی تعطیل اعلام کرد. ‌
نظرات بینندگان