arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۷۵۷۲
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۱۳ - ۰۶ مرداد ۱۳۹۴

سامانه نقشه وضعیت آب تهران تهیه شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون بهداشت وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: GIS یا نقشه جغرافیایی وضعیت آب تهران تهیه شده و به زودی به تصویب دولت می رسد.

علی اکبر سیاری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا درباره آخرین وضعیت آلودگی آب تهران گفت: یک کار مشترکی با همکاری وزارت بهداشت و وزارت نیرو برای اصلاح وضعیت آب تهران شروع شده است که بر اساس آن به طور مداوم وضعیت آب تمام مناطق تهران رصد می شود.

وی گفت: با این اقدام مشترک GIS یا سامانه نقشه وضعیت آب تهران تهیه شده است و مراحل نهایی را طی می کند و قرار است به زودی به تصویب دولت برسد.

معاون بهداشت وزیر بهداشت اضافه کرد: البته بعد از تصویب GIS یا سامانه وضعیت آب تهران در دولت، اطلاع رسانی وضعیت آب تمام مناطق این شهر انجام می شود و به صورت شفاف می توانیم به مردم اعلام کنیم که وضعیت آب کدام منطقه مناسب است و کجا مشکل دارد.

سیاری گفت: در مجموع کیفیت آب در حدود 95درصد مناطق تهران خوب است و مشکلی ندارد و حدود 5 درصد مناطق تهران مشکل دارند که بیشتر شهرکهای اطراف تهران هستند.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت با همکاری وزارت نیرو به طور مستمر از مبادی آب و آبهایی که از شیرها خارج می شود، نمونه برداری می کند. همه این نمونه ها هم در آزمایشگاه وزارت نیرو و هم آزمایشگاه وزارت بهداشت کنترل می شوند و اطلاعات بین دو دستگاه تبادل می شود.

معاون وزیر بهداشت افزود: بر اساس این اطلاعات هر چا که متوجه شویم آلودگی آب از حد مجاز بیشتر است، بلافاصله مأموران وزارت نیرو وارد عمل می شوند و وضعیت را اصلاح می کنند. اگر لازم باشد چاهی که آب آن آلودگی دارد را پلمب می کنند و تاکنون تعدادی چاه آلوده در اطراف تهران بسته شده است.
نظرات بینندگان