arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۷۶۵۷
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۲۰ - ۰۶ مرداد ۱۳۹۴

تاکید سیف به بانکداران: فرصت های جدید را دریابید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 رئیس کل بانک مرکزی بر تلاش تمام بانک های کشور برای استفاده حداکثری از ظرفیت دستاوردهای توافق هسته ای تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، ولی الله سیف در دهمین جلسه مشترک شورای هماهنگی بانک های دولتی و خصوصی که صبح روز جاری به میزبانی بانک پارسیان برگزار شد، افزود: برای برقراری ارتباط موثر با نظام بانکی دنیا و بهره مندی از ظرفیت تحولات جدید، لازم است بانک های ایرانی به استانداردهای جدید مجهز شوند. دیگر با شرایط گذشته نمی توانیم به بانکداری بین المللی بپیوندیم و در این مسیر، بانک مرکزی با همه توان در خدمت نظام بانکی خواهد بود.

در این جلسه سیف از همکاران خود خواست برای تضمین موفقیت بیشتر نظام بانکی تلاش کنند و هماهنگی عملی بیشتری با یکدیگر در بخش های مختلف از جمله نرخ سود سپرده و رعایت سایر الزامات قانونی و توافق های بین بانکی داشته باشند.

وی با اشاره به مطالعات و پژوهش های انجام شده در پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی درباره وضعیت بانک های کشور، بر لزوم حرکت جدی تر و مستمر بانک های دولتی و خصوصی به سمت استحکام صورت های مالی، رعایت دقیق نسبت ذخایر قانونی و پیروی از استانداردهای روز بین المللی تاکید کرد.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین با تشکر از بانک هایی که خدمات خود را به موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز قطع کرده اند، خواست ارائه اندک خدمات باقی مانده به این گونه موسسات نیز به طور کامل متوقف شود.

سیف در بخش دیگری از سخنانش درباره اهتمام نظام بانکی نسبت به کاهش مطالبات غیرجاری، افزود: خوشبختانه دراین زمینه همدلی و همکاری خوبی با سایر دستگاه ها و از جمله قوة قضائیه شکل گرفته است. دراین مسیر لازم است بانک ها بر ارائه واقع بینانه و شفاف مطالبات غیرجاری و معوق خود بدون هرگونه واهمه ای اقدام کنند تا پس از روشن شدن صورت مساله، بانک مرکزی و سایر دستگاه های نظارتی قدم های مثبتی را برای حل مسائل بردارند.

همچنین در ابتدای این نشست، کوروش پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان به موضوع هم افزایی نظام بانکی در شرایط جدید اشاره کرد و افزود: با توجه به موفقیت های کسب شده دولت تدبیر و امید در رابطه با مذاکرات هسته ای، همبستگی و همدلی بیشتر شبکه بانکی هم در درون خود شبکه بانکی و هم سایر ارکان تصمیم گیرنده در اقتصاد کشور لازم است و لذا باید هم راستا با جزئیات توافق در جهت هماهنگی نظام بانکی حرکت و با دقت نظر کامل و متانت، برنامه ریزی و اقدام کنیم.
نظرات بینندگان