arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۷۷۴۴
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۱ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۴

کمپین حمایت مالی از کنفرانس نرم‌افزار متن‌باز

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


کمپین حمایت مالی از کنفرانس نرم‌افزار های متن باز زنجان (zConf) در وبسایت دونیت راه اندازی شد. این کنفرانس که تاکنون 5 بار برگزار شده، برای برگزاری هر چه بهتر ششمین دوره خود در 19 و 20 شهریور امسال، به دنبال جذب سرمایه از طریق پلتفرم دونیت است.

به گزارش روابط عمومی وبسایت دونیت، کمپین حمایت مالی از کنفرانس نرم‌افزار های متن باز زنجان (zConf) در وبسایت دونیت راه اندازی شد. این کنفرانس که تاکنون 5 بار برگزار شده، برای برگزاری هر چه بهتر ششمین دوره خود در شهریور امسال، به دنبال جذب سرمایه از طریق پلتفرم دونیت است.

هر ساله مراسم‌های گوناگونی برای معرفی بهتر نرم‌افزارهای آزاد و متن‌باز (که شیوه‌ توسعه‌ نرم‌افزارهای آزاد است) برگزار می‌شود که زی‌کانف نیز یکی از آن‌ها محسوب می‌شود. در وبسایت رسمی این همایش چنین آمده است: «نرم افزارهای آزاد/متن باز فقط نرم افزار نیستند؛ ابزاری هستند که ما می‌توانیم با استفاده از آنها به ساختن یک دنیای ایده آل کمک کنیم. دنیایی که در آن همه به طور رایگان از امکانات و ابزار ها بدون هیچ دغدغه ای استفاده می‌کنند.

کمپین حمایت مالی از کنفرانس نرم‌افزار متن‌باز


تمام تلاش ما این است که این فرهنگ را گسترش دهیم تا آزادی نه تنها در بخش نرم افزار بلکه در تمامی‌ عرصه‌های زندگی ما باید تجلی یابد. ما تمرین می‌کنیم: تمرین می‌کنیم که از هر قشری که باشیم به هم احترام بگذاریم. از هر ابزاری برای کمک به هم استفاده کنیم. ابزار ها تنها یک وسیله هستند،‌ پس ما تمرین می‌کنیم که از آنها استفاده کنیم بدون اینکه تعصبی در استفاده از آنها داشته باشیم. تمرین می‌کنیم که هر چیزی را که ما را از رسیدن به اهداف مان بازمی‌دارد کنار بگذاریم.

هر چیزی که ما را محدود می‌کند باید کنار گذاشته شود. ما می‌خواهیم دنیایی بسازیم که در آن همه با هم دوست باشند و به بهتر شدن زندگی در این کره‌ خاکی کمک کنند.»

این همایش دو روزه از ساعت ۹ صبح پنجشنبه ۱9 شهریور آغاز می‌شود و تا ساعت ۴ بعد از ظهر روز جمعه 20 شهریور ادامه دارد.

کمپین حمایت مالی از این کنفرانس در وبسایت دونیت تا تاریخ شروع همایش مهلت مشارکت دارد و انتظار می‌ رود دو میلیون تومان از این طریق حمایت مالی صورت پذیرد.

نظرات بینندگان