arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۸۱۱۳
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۱۴ - ۰۹ مرداد ۱۳۹۴

هوای تهران در شرایط سالم قرار دارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیر روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوا شهرداری تهران گفت: شاخص کیفیت هوای پایتخت باوجود کاهش چهار واحدی میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون، همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

حشمت الله بسطامی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا از 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 11 امروز، در شرایط سالم قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون نسبت به روز گذشته با کاهش همراه بوده و بر روی عدد 70 قرار گرفته است.

بسطامی به کاهش سه واحدی ذرات معلق کمتر از 10 میکرون هوا در مقایسه با روز گذشته اشاره و اظهار کرد: میانگین غلظت این آلاینده بر روی عدد 49 قرار دارد.

وی افزود: میانگین غلظت دی اکسید نیتروژن با 13 واحد کاهش بر روی 59، ازن با 11 واحد کاهش بر روی 53 و منواکسیدکربن با یک واحد کاهش بر روی عدد 34 قرار دارند.

مدیر روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوا شهرداری تهران همچنین گفت: میانگین غلظت آلاینده ذرات دی اکسیدگوگرد نسبت به روز گذشته بدون تغییر بوده و همچنان بر روی عدد 25 قرار دارد.

بسطامی گفت: ایستگاه های پارک رازی، دروس و گلبرگ به ترتیب با شاخص اعداد 121، 110 و 100 آلوده ترین مناطق شهر تهران در 24 ساعت گذشته بودند.

وی افزود: ایستگاه های شهرداری منطقه پانزده با کیفیت آلودگی هوای 49، شادآباد و ستاد بحران هرکدام با 58 و همچنین پونک با 59 به ترتیب سالم ترین مناطق شهر تهران در این مدت بودند.

شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.

بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا(AQI) به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک(سبز)، 51 تا 100 سالم( زرد )، 101 تا 150 ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم(قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم(بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک(ارغوانی) تعیین شده است.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان