arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۸۱۶۱
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۰۱ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۴

برگزاری جشنواره سلامت کیش با حضور برترین پزشکان فوق تخصص کشور + اسامی پزشکان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سلامت انسانها همواره از سوی بیماری های مختلف تهدید می شود و عوامل بیماریزا از علل اصلی مرگ زودرس و ناتوانی در انسانها می باشند. متاسفانه علیرغم ابداع روش های نوین درمان طبی و جراحی، بسیاری از بیماری ها در مراحل اولیه فاقد علامت هستندو یا علائم جزئی دارند و این امر باعث می شود که بیمار در این مراحل که زمانی طلایی، برای پیشگیری و درمان کامل بیماری می باشد به پزشک مراجعه ننمایند.

نیاز روز افزون به مقوله پیشگیری و ارجحیت آن به مقوله درمان، منجر به ایجاد مبحثی در علم پزشکی تحت عنوان چکاپ یا پایش سلامت گردیده است که طی آن ، افراد به ظاهر سالم تحت یکسری معاینات، آزمایشات، اقدامات تصویربرداری و غیره قرار می گیرند و با این اعمال،افرادی که در معرض ابتلا به بیماری یا در مراحل اولیه آن هستند، تشخیص داده شده و در صورت لزوم تحت درمان قرار میگیرند و از عوارض بعدی نیز پیشگیری می شود. جشنواره های تابستانی کیش با هدف ارتقای سلامت گردشگران، اقدام به برگزاری جشنواره سلامت و کیش نموده است.

در ذیل به معرفی برنامه های این جشنواره می پردازیم:

ویزیت های تخصصی و فوق تخصصی:
فرد مراجعه کننده به کلینیک پس از پذیرش و تشکیل پروند ه توسط پزشک پایش ویزیت میشود در طی این ویزیت شرح حال کامل پزشکی فرد از نظر سابقه بیماری قبلی –سابقه بیماری خانوادگی ،فامیلی،ارثی،عادات و شیوه های زندگی مشخص میشود و سپس برنامه انجام چکاپ و اقدامات لازم تعیین می گردند.
آزمایش کامل خون:
این آزمایشات شامل ازمایش قند خون ،چربی هاخون شامل کلسترول ،تری گلیسرید، شمارش کامل سلول های خون (CBC)برای بررسی کم خونی ها و اختلالات گلبول های سفید و پلاکت و اندازه گیری الکترلیت های خون شامل سدیم ،پتاسیم،کلسیم،فسفرو…..و بررسی عملکرد کبد شامل بیلی روبین ،آنزیم های کبدی ،تست های هپاتیت ،GGT و بررسی عملکرد کلیه شامل اندازه گیری اوره و کراتیتن و آزمایش میباشند.
آزمایش کامل ادرار:
بررسی سلامت کلیه و مجاری ادرای از نظر وجود سنگ های ادرای،عفونت ادراری ،وجود خون در ادرار و ….. آزمایش کامل مدفوع: بررسی وجود خون در مدفوع ،وجود انگل،کیست و گلبول سفید در مدفوع که بیانگر عفونت روده ای می باشد و بررسی آنتی ژن هلیکوباکتر بیلوری که عامل ایجاد و مشکلات معده می باشد.
مشاوره تغذیه:
با عنایت به زندگی ماشینی امروز و عدم تحرک کافی در اکثریت افراد جامعه و استفاده از رژیمهای غذایی نامناسب ،بیماریهای مرتبط با این امر از قبیل چاقی، دیابت،افزایش چربی خون،افزایش فشار خون و…شیوع بیشتری یافته است.با توجه به اینکه رژیم غذایی صحیح کمک شایانی به پیشگیری و درمان این قبیل مشکلات می نماید ،انجام مشاوره تغذیه و ارائه رژیم غذایی مناسب به مراجعه کنندگان از اهمیت خاصی برخوردار است.
ارجاع به سایر متخصصین :
در صورتی که در طی چکاپ ،هر گونه اختلال در سیستمهای بدن مشاهده گردد،از طرف کلینیک تسهیلات لازم جهت انجام آزمایشات تکمیلی و تخصصی برای بیمار فراهم می شود تا با انجام این آزمایشات تشخیص قطعی و درمان زیر نظر بهترین پزشکان فوق تخصص ایران که در جشنواره سلامت و کیش حضور دارند، انجام پذیرد.
ایجاد و ذخیره اطلاعات پزشکی فرد و وقت دهی جهت مراجعات بعدی :
 تمامی اطلاعات پزشکی مراجعه کننده اعم از نتایج ازمایشات و نتایج ویزیت متخصصین و غیره در پرونده اشخاص ذخیره می گردد.پس از اتمام چکاپ فرد به عضویت کلینیک سلامت جزیره کیش در می آید، مزیت این عضویت آنست که با توجه به دسترسی پزشک به سوابق کلینیکی معتبر و نتایج چکآپ ،در صورت بروز هر گونه بیماری مشخص یا علائم نامشخص ،فرد میتواند از مشاوره سریع یا حضوری بهره مند گردد و همچنین عضویت در کلینیک به اشخاص این امکان را می دهد که از کلاسهای آموزشی مجازی،کارگاهها و برنامه های مربوطه استفاده کنند.

معرفی پزشکان

پروفسور موید علویان ( فوق تخصص تشخیص سلولهای سرطانی و کبد چرب ، فایبرواسکن )
پروفسور دبیر اشرافی (زنان زایمان و نازایی )
دکترکرم اله طولابی (لاپاروسکوپی پیشرفته)
دکتروحیدابراهیمی (پوست، مو و زیبایی)
دکترمصطفی نادعلی نژاد (طب سنتی و طب سوزنی)
خدمات ماسه درمانی و آب درمانی


نظرات بینندگان