arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۸۲۰۸
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۱۰ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۴

چطور موسیقی پاپ چاق‌تان مي‌كند؟

تنها انتخاب مواد غذايي نامناسب و گرفتن كالري‌هاي بيشتر نيست كه باعث چاقي شما مي‌شود. محققان مي‌گويند اگر دكور خانه‌تان را نامناسب انتخاب كنيد يا اشتباهاتي را برای سرگرم كردن خود در خانه انجام دهيد هم هر روز چاق‌تر از قبل مي‌شويد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

صفحه خواندنی ها را از اینجا دنبال کنید

چطور موسیقی  پاپ چاق‌تان مي‌كند؟

تنها انتخاب مواد غذايي نامناسب و گرفتن كالري‌هاي بيشتر نيست كه باعث چاقي شما مي‌شود. محققان مي‌گويند اگر دكور خانه‌تان را نامناسب انتخاب كنيد يا اشتباهاتي را برای سرگرم كردن خود در خانه انجام دهيد هم هر روز چاق‌تر از قبل مي‌شويد. به گفته آنها كساني كه صداي موسيقي كه در آشپزخانه گوش مي‌دهند را بالا مي‌برند بيشتر با خطر چاق شدن روبه‌رو هستند. از طرف ديگر، غذا خوردن در بشقاب سفيد، نوشيدن آب و مايعات در ليوان كوتاه، قرار دادن ميز جلوي مبلمان‌ هم مي‌تواند باعث چاقي شما شود. محققان مي‌گويند كساني كه در خانه‌شان موسيقي پاپ و راك گوش مي‌‌دهند هم بيشتر با خطر چاق شدن روبه‌رو هستند.

خانم‌هاي مجرد، خوشحال باشيد!

نگران بالا رفتن سن و تنها ماندن هستيد؟ محققان مي‌گويند اگر خانم هستيد و هنوز به خانه بخت نرفته‌ايد، دليل زيادي براي نگراني‌تان از آينده وجود ندارد. بي‌بي‌سي هلث نوشته ازدواج روي سلامت مردان بيشتر از زنان تاثير مي‌گذارد. بر اساس پژوهش گسترده‌اي كه در انگلستان انجام شده است، تاثير تجرد در ميانسالي براي زنان به بدي مردان نيست و از طرف ديگر زنان متاهل در ميانسالي از نظر سلامتي وضعيت بدتري نسبت به زنان مجرد ندارند و مثلا احتمال ابتلاي آنها به سندرم متابوليك (تركيب چاقي، فشار خون بالا و ديابت)، مشكلات تنفسي يا قلبي مشابه زنان مجرد است.

درواقع به گفته محققان به نظر مي‌رسد نفع تاهل براي مردان بيشتر از زنان است. محققان در حالي اين نتيجه را فاش كرده‌اند كه پيش از اين ثابت شده بود ازدواج اضطراب و افسردگي را كم مي‌كند و خطر مرگ زودرس را ۱۵ درصد كاهش مي‌دهد.

كودك‌تان دروغ مي‌گويد؟ خوشحال باشيد!

دروغگو شدن بچه‌ها در 7-6 سالگي، بسياري از والدين را نگران مي‌كند اما محققان مي‌گويند خانواده‌ها بايد از اينكه صاحب فرزندي دروغگو شده‌اند خوشحال هم باشند. بی‌بی‌سی‌نیوز نوشته از نظر محققان كودكاني كه بهتر و راحت‌تر دروغ مي‌گويند، حافظه بهتري براي به خاطر سپردن اطلاعات دارند و آينده تحصيلي‌شان هم درخشان‌تر از بچه‌هايي كه هميشه راست مي‌گويند مي‌شود. به گفته محققان، كودكاني كه راحت‌تر دروغ مي‌گويند در امتحان‌هاي شفاهي  بهتر عمل مي‌كنند.

آنها مي‌توانند با وجود گفتن دروغ‌هاي کوچک به خوبي از پس پنهان کردن آن بربيايند و خود را لو ندهند. محققان مي‌گويند دليل اين مساله آن است كه دروغگويي مستلزم به خاطر سپردن حجمي از اطلاعات شفاهي (براي لو نرفتن) است كه در عمل باعث كم‌اهميت شدن اطلاعات تصويري مي‌شود پس به جاي نگراني بي‌مورد تنها به او براي ياد گرفتن راستگويي فرصت بيشتري دهيد.  فراموش نکنید این به آن معنا نیست که کودکتان را به دروغگویی تشویق کنید!

نارنجي و قرمز

رنگ‌هايي هستند كه نبايد ديوار‌هاي خانه‌تان را با آنها بپوشانید. محققان مي‌گويند رنگ‌های گرم مثل نارنجی و قرمز  نه‌تنها شما را مضطرب مي‌كنند بلكه باعث هر روز چاق‌تر شدن‌تان هم مي‌شوند.


جايگزيني ارزان براي جلسات گران روانكاوي؟

محققان مي‌گويند مي‌توانيد راهي ساده‌تر و كم‌هزينه‌تر از مراجعه هفتگي به روانشناس را براي تغيير خلق و خوي‌تان امتحان كنيد. به نوشته ديلي‌ميل، محققان مي‌گويند اگر هر روز يك كاسه ماست ميل كنيد، خيلي زود روي‌تان باز مي‌شود و مي‌توانيد راحت حرف‌هاي دل‌تان را به گوش ديگران برسانيد.

بررسي‌هاي پژوهشگران نشان مي‌دهد خوراكي‌هايي مثل ماست كه حاوي باكتري‌هاي پروبيوتيك هستند يا انواع شكلات، مي‌توانند شما را از كم‌رويي نجات دهند. ماست حتي مي‌تواند در مواردي كه افراد دچار مشكلات ارتباطي شديد هستند و از روبه‌رو شدن با آدم‌هاي ديگر يا قرار گرفتن در محيط‌هاي شلوغ مي‌ترسند هم به كمك آنها بيايد. محققان مي‌گويند ترس از روبه‌رو شدن با غريبه‌ها يا اضطرابي كه در زمان استفاده از تلفن همراه سراغ افراد مي‌آید، همه با خوردن خوراكي‌هاي پروبيوتيك مثل ماست مي‌تواند كمتر شود. البته به باور محققان اگر خجالتي هستيد، خيارشور هم مي‌تواند به كمك شما بيايد و با خوردنش مي‌توانيد به مغزتان فرمان روبه‌رو شدن با ديگران را بدهيد و ترس‌هاي‌تان را كم كنيد.

دليل بدقولي مردها كشف شد

اجازه ندهيد غذاهايي كه همسرتان از خوردن‌شان لذت مي‌برد، آينده اجتماعي و مسير پيشرفت او را به خطر بيندازد و به خاطر فراموشكاري‌هاي پياپي به رابطه شما هم آسيب بزند. محققان مي‌گويند مردهايي كه زياد سيب‌زميني سرخ كرده و غذاي آماده مي‌خورند، حافظه‌شان ضعيف شده و عملكرد ذهني‌شان دچار مشكل مي‌شود. به نوشته ساينس‌ديلي، محققان بر اين باورند كه مرداني كه در رژيم‌غذايي خود از چربي‌هاي ترانس بيشتري استفاده مي‌كنند، حافظه ضعيف‌تري دارند و در ياد‌آوري موضوعات مثل آنهايي كه غذاي سالم مي‌خورند خوب عمل نمي‌كنند. گذشته از اين، چنين خوراكي‌هايي به جسم مردان هم آسيب مي‌زند و با افزايش كلسترول بد و كاهش كلسترول خوب، به سلامت قلب آسيب زده و عمر مصرف‌كنندگان‌شان را هم كم مي‌كند.

گاهي جدايي به نفع شماست!

سال‌هاست پژوهشگران در مورد تاثيرات منفي طلاق بر سلامت ذهن و جسم آقايان صحبت مي‌كنند اما پژوهش تازه‌اي كه در انگلیس انجام شده است، نشان مي‌دهد مردان مطلقه هميشه سال‌هاي پيري‌شان را با بيماري‌هاي مختلف نمي‌گذرانند. به نوشته بي‌بي‌سي، محققان ثابت كرده‌اند طلاق تاثير منفي درازمدت روي سلامتي ندارد و شايد در سال‌هاي ابتدايي مرد‌ها را بيمار و ناتوان كند اما تاثيرات آن تا زمان پيري اين افراد نمي‌تواند ادامه داشته باشد.

پيش از اين بررسي‌هاي زيادي نشان داده‌ بود كه افراد متاهل از نظر سلامتي در وضعيت بهتري نسبت به افراد مجرد هستند. محققان مي‌گويند كيفيت رابطه دوران تاهل بيشتر از خود تاهل در اين زمينه تاثيرگذار است. محققان انگلیسی مي‌گويند كساني كه جدا مي‌شوند اما دوباره ازدواج مي‌كنند در ميانسالي از نظر سلامتي در وضعيتي مشابه افراد متاهل هستند و اگر متاهل‌ها در سال‌هاي ازدواج‌شان همسري همدل كه زندگي سالم‌تر و آرام‌تري را به آنها هديه مي‌كند، نداشته باشند، وضعيت سلامت‌شان بهتر از مجرد‌ها و آدم‌هاي تنها نمي‌شود.

بخندانيد تا اینشتين شود

فقط ژن‌ها نيستند كه مي‌توانند كوچولوي شما را باهوش كنند و يادگيري‌اش را بهبود بخشند. محققان مي‌گويند اگر وقت آموزش دادن مهارت‌ها به بچه‌ها، آنها را بخندانيد، سرعت يادگيري‌شان را بيشتر مي‌كنيد. بررسي‌هاي آنها نشان مي‌دهد كودكان 18 ماهه‌اي كه والدين‌شان هنگام سرگرم كردن و آموزش دادن‌ به آنها، از شوخي كمك مي‌گيرند و آنها را مي‌خندانند، بهتر و سريع‌تر توانايي‌هاي مورد نظر را كسب مي‌كنند و زودتر از بچه‌هاي ديگر ياد مي‌گيرند.


درمان ناباروري با حمام آفتاب
بيشتر از 20 درصد خانم‌هاي متاهلي كه انتظار مادر شدن را مي‌كشند، با مشكل ناباروري روبه رو هستند اما بررسي‌هاي جديد پژوهشگران راهي عجيب و البته آسان  براي برطرف كردن اين مشكل اثبات كرده است. ديلي‌ميل نوشته است حمام آفتاب گرفتن يكي از راه‌هاي درمان ناباروري است و شانس باردار شدن را تا سه‌برابر بالا مي‌برد. آب و هوايي كه خانم‌ها در يك ماه قبل از لقاح – نه‌تنها در روزهاي قبلش- در آن قرار دارند، مي‌تواند احتمال باردار شدن‌شان را تخمين بزند. محققان دو متهمي كه در ادامه از آنها صحبت مي‌كنيم را هم به عنوان دلايل شيوع ناباروري معرفي كرده‌اند.

 داشبورد ماشين
پژوهشگران مي‌گويند داشبورد خودرو، يكي از وسايلي است كه مي‌تواند مردها را نابارور كند. مواد شيميايي كه در داشبورد خودروها به كار برده شده است، باعث مي‌شود مردهايي كه زياد سراغ اين قسمت خودرو مي‌روند، با مشكل ناباروري دست و پنجه نرم كنند.

 داروهاي كمردرد
كمردردهاي مداوم و داروهايي كه براي تسكين اين دردها مصرف مي‌كنيد از ديگر دلايل نابارور شدن‌تان هستند. محققان مي‌گويند كساني كه براي آرام كردن درد كمرشان سراغ ناپروكسن و ديكلوفناك مي‌روند، احتمال ايجاد اختلال در تخمك‌گذاري و نابارور شدن‌شان را بالا مي‌برند.

مجله سیب سبز
نظرات بینندگان