arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۸۲۹۶
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۱۶ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۴

بورس محتاطانه مثبت شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بورس تهران بعد از رشد محکم خود در روز چهارشنبه گذشته، در معاملات اولین روز هفته به رشد آرام و با احتیاط خود بسنده کرد.

به گزارش ایسنا، شاخص بورس تهران که بعد از هفت روز ریزش پی در پی، از روز سه‌شنبه روند خود را تغییر داد و وارد کانال صعودی شد، امروز نیز در ادامه رشد محتاطانه و آرام خود 49 واحد دیگر رشد کرد و به کانال 66 هزار و 829 واحد رسید. البته در ابتدای معاملات امروز روند صعودی شاخص شدت بیشتری داشت اما رفته رفته از شدت این روند کاسته شد و شاخص به رشد 49 واحدی رضایت داد.

در بازار امروز شرکت‌های کشتیرانی، مپنا، بانک صادرات، نفت و گاز پارسیان، بانک تجارت، ایران ترانسفو و ایران خودرو از شرکتهای مثبتی بودند که موجب رشد دماسنج بورس شدند و در مقابل شرکت‌های مطرحی همچون ملی مس، پتروشیمی پردیس، پتروشیمی مبین، تاپیکو، سایپا و هلدینگ خلیج فارس با افت خود مانع از رشد بیشتر شاخص شدند.

امروز همچنین میل به فروش سهم از خرید آن بیشتر بود؛ به طوری که در مقابل تقاضای سهامداران به خرید، افراد بیشتری به فروش سهم تمایل داشتند با این حال در بازار امروز شرکتهای تولیدی مهرام، پاکشو و ایران ترانسفو از بیشترین تقاضای خرید برخوردار شدند و شرکت‌های فولادی همچون فولاد خراسان، ملی مس و آلومینیوم بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.

در نهایت در بازار اولین روز هفته در مجموع 573 میلیون سهم به ارزش 106 میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه به 281 هزار میلیارد تومان رسید.
نظرات بینندگان