arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۸۳۳۵
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۲۰ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۴

روح الامینی: سعید مرتضوی مشاور فیلم های پلیسی شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
اولیای دم یکی از کشته شدگان حادثه کهریزک در سال 88 گفت: دادستان سابق تهران (سعید مرتضوی) در وارونه گویی و وارونه نمایی استاد است و بهتر است مشاور فیلم های پلیسی - تخیلی و جنایی شود.

به گزارش  ایرنا، عبدالحسین روح الامینی پدر محسن روح الامینی - یکی از کشته شدگان حادثه کهریزک در سال 88 - پس از پایان ششمین جلسه دادگاه سعید مرتضوی در جمع خبرنگاران افزود: کسانی که به این شغل وارد نیستند به شغل دیگر ورود کنند و دادستان سابق تهران بهتر است مشاور فیلم های سینمایی و جنایی شود.

وی اضافه کرد: برخی مردم از رسیدگی به پرونده مرتضوی نا امید هستند و می گویند چاقو دسته خود را نمی برد و من امیدوارم قوه قضاییه این ضرب المثل را باطل کند.

روح الامینی گفت: پرونده کهریزک از سال 88 با شکایت ما در 18 شهریور سال 88 تقدیم رییس جدید قوه قضاییه شد.

وی ادامه داد:40 روز بعد از کشته شدن فرزندان ما این پرونده مراحل مختلفی را طی کرده است که از قوه قضاییه بسیار سپاسگزارم.

وی اضافه کرد: بهترین مرحله دادگاه بخشی بود که به سازمان قضایی نیروهای مسلح اختصاص داشت و به پرونده های افرادی که در دادگاه نظامی متهم بودند رسیدگی و در تابستان 89 احکام آن ها صادر شد.

ولی دم یکی از کشته شدگان حادثه کهریزک تصریح کرد: پرونده کشته شدگان کهریزک در شعبه 76 دادگاه وقت کیفری استان تهران به ریاست قاضی مدیرخراسانی رسیدگی شد که در آن جا قضیه قتل آقای کامرانی مورد رسیدگی قرار گرفت و ما اعتراض کردیم چرا به پرونده های قتل همه کشته شدگان یکجا رسیدگی نشده است.

وی ادامه داد: نخستین باری است که در دادگاهی به مراحل قتل پرونده روح الامینی رسیدگی می شود.

وی با بیان اینکه در جلسه امروز دادگاه ، آخرین دفاعیات از متهم گرفته شد ، گفت: امروز آخرین جلسه دادگاه بود ، وکلا مطالب خود را به دادگاه ارایه کردند و آخرین دفاعیات نیز از متهم گرفته شد.
نظرات بینندگان