arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۸۳۶۹
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۰۹ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۴

سفر به مناطق آرام و کم هزینه

اکثر افراد جاهایی را برای مسافرت انتخاب می‌کنند که شلوغ باشد، اما جاهای آرام هم طرفداران خاص خود را دارند. اگر پول کافی برای سفر دارید، پس به این مقاصد گردشگری نیز فکر کنید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سفر به مکان‌های گردشگری قبل از هر چیز به پول نیاز دارد اما اگر پول هم ندارید جای نگرانی نیست، زیرا آشنا شدن با مکان‌های گردشگری خالی از لطف نیست!
 
مرواه، سودان


سفر به مناطق آرام و کم هزینه


فکر می‌کنید که مصری‌های باستان فقط در مصر اهرام ساختند؟ اما این‌طور نیست. مرواه یک منطقه باستانی در کرانه رود نیل است که در کشور سودان واقع شده است. پادشاهی «نوبیا» بیش از 200 اهرام در این مکان ساخته‌اند که قدمت آن به سال 800 پیش از میلاد بازمی‌گردد.
 
اندازه این اهرام نسبت به اهرام ثلاثه کوچکتر است، اما فضای اطراف این اهرام هم جذاب‌ها خود را دارد. در حفاری‌های باستانی در مرواه چندین برنز رومی و سرامیک یافت شده که همه آن‌ها در حال حاضر در موزه ملی خارطوم به نمایش درآمده‌اند. مرواه جزو میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شود که البته از نظر بازدید در پایین این فهرست قرار دارد.

نوکوس، ازبکستان

سفر به مناطق آرام و کم هزینه


این شهر زیبا در شمال شرق ازبکستان واقع شده و به احتمال زیاد نام آن را نشنیده‌اید. در پشت نمای معمولی شهر اما یاقوتی ارزشمند پنهان شده است: گالری ساویتسکی. این گالری با عنوان «موزه هنرهای ممنوعه» شناخته می‌شود. بهترین مجموعه‌ی نقاشی‌های آونگاردِ قرن بیستم روسیه در این گالری نگهداری می‌شود که آثاری از سوکولوف، کُماروفسکی و گروه آماراوِلا را در برمی‌گیرد.

متصدی موزه هنر قره‌قالپاقستان [منطقه‌ای خودمختار در کشور ازبکستان] در آن سال‌ها این آثار هنری را در ازای مبلغی ناچیز یا به طور رایگان از هنرمندان تحت تعقیبِ آن سال‌های روسیه گرفت. این شخص به بهترین شکل از تابلوها محافظت کرد و آن را در این موزه به نمایش درآورد.

مشهد، ایران

سفر به مناطق آرام و کم هزینه


افرادی که با آسیا و ایران آشنایی چندانی ندارند، شاید نام مشهد اصلا به گوششان نخورده باشد. مشهد، پس از مکه و مدینه، یکی از مهم‌ترین مکان‌های زیارتی جهان اسلام است. در مشهد، امام هشتم شیعیان آرمیده و قدمت مسجد آن به قرن نهم میلادی برمی‌گردد. این مسجد از نظر ابعاد بزرگترین مسجد جهان است. افرادی که به ادبیات علاقه دارند هم می‌توانند از آرامگاه فردوسی در نزدیکی این شهر دیدن کنند.

کاختی، گرجستان

سفر به مناطق آرام و کم هزینه


شاید تاکنون نام کاختی به گوشتان نخورده باشد، اما مطمئن باشید که از اینجا لذت خواهید برد. کاختی قدمت طولانی داشته و در طول قرن‌ها پذیرای فرهنگ‌های مختلفی بوده است که در حال حاضر رگه‌هایی از آن فرهنگ‌ها همچنان وجود دارد.

پارک ملی کانها، هند

سفر به مناطق آرام و کم هزینه


سال 2015 در واقع صد و پنجاهمین سال تولد رودیارد کیپلینگ، نویسنده «کتاب جنگل» است. به همین دلیل بد نیست تا در مورد پارکی صحبت کنیم که او داستان کتابش را از آن الهام گرفت. در این پارک، انواع ببر، پلنگ، میمون و همچنین پرنده زندگی می‌کنند.
 
سقطرا، یمن

سفر به مناطق آرام و کم هزینه


در فاصله 240 کیلومتری شاخ آفریقا و در اقیانوس هند، جزیره‌ای به نام سقطرا وجود دارد که بخشی از یمن محسوب می‌شود. انزوای جغرافیایی و گرمای طاقت‌فرسای آن باعث شده تا منحصربه‌فردترین گونه‌های گیاهی در آن زندگی کنند. تقریبا 40 درصد گونه‌های گیاهی این جزایر در هیچ جای دیگر این کره خاکی یافت نمی‌شود. «درخت خون اژدها» و «درخت خیار» از جمله عجیب‌ترین موارد این جزیره است.
 
زانسکار، هند

سفر به مناطق آرام و کم هزینه


زانسکار بر فراز قلات تبت و بین لاداخ و کشمیر واقع شده است. زانسکار یکی از منزوی‌ترین و در عین حال زیباترین نقاط هیمالیا است. در تابستان می‌توان با دو روز رانندگی به این منطقه رسید و در زمستان باید هفت روز برای رسیدن به آنجا پیاده‌روی کرد. طبیعت بکر منطقه، صومعه‌های باستانی بودائی، کاخ‌ها و قلعه‌های مخروبه و برف زمستانیِ زیبای آن دل هر بیننده‌ای را خواهد ربود. در حال حاضر گردشگران زیادی برای رفتن به این منطقه صف کشیده‌اند.
 
کامچاتکا، روسیه

سفر به مناطق آرام و کم هزینه


شبه‌جزیره کامچاتکا در شمال شرقی‌ترین نقطه روسیه واقع شده  و خود موزه طبیعی آتش‌فشان‌شناسی است. در این منطقه 300 آتش‌فشان وجود دارد که 29 عدد آتش‌فشان آن فعال است. این منطقه هم جزو میراث جهانی یونسکو است. حیات وحش این شبه‌جزیره و طبیعت آن واقعا زیبا است. تقریبا می‌توان گفت که هیچ انسانی در این منطقه زندگی نمی‌کند.

تپه هفت رنگ، آرژانتین


سفر به مناطق آرام و کم هزینه

سفر به مناطق آرام و کم هزینه


تپه هفت رنگ در نزدیکی روستای پورمامارکا در شمال آرژانتین واقع شده است. ترکیب مواد معدنی در طول 400 میلیون سال گذشته عامل تنوع رنگی کنونیِ این تپه زیبا شده که هرساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند. ساعات پس از طلوع آفتاب بهترین زمان مشاهده این تپه است، چرا که رنگ‌های آن کاملا زنده به نظر می‌رسند. با پیاده‌روی در این منطقه شاهد ترکیب فرهنگ آند و اسپانیایی خواهید بود.
 
لیستویانکا، روسیه


سفر به مناطق آرام و کم هزینه

دریاچه بایکال از نظر حجم آب، بزرگترین دریاچه جهان محسوب می‌شود. مردم روسیه در تابستان به اینجا می‌آیند تا از طبیعت و هوای مطبوع آن استفاده کنند. پیاده‌روی و انواع ورزش‌های آبی از جمله تفریحات این دریاچه است. در زمستان نیز دریاچه یخ می‌زند و مردم از سطح آن برای اسکی کردن استفاده می‌کنند. انواع ورزش‌های زمستانی مانند ماهیگیری در یخ، شنا در دمای زیر صفر و سورتمه‌سواری از جمله تفریحات فصل زمستان این دریاچه زیبا است.
نظرات بینندگان