arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۸۴۸۸
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۶ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۴

اندر حکایت ۷۰ تن برنج سرقتی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس پلیس آگاهی استان مازندران از شناسایی و دستگیری سارقان کارخانه های شالیکوبی شهرستان های بابل، قائمشهر و ساری با اعتراف به ۷۰ تن سرقت برنج در این شهرستان ها خبر داد.

اسرهنگ احمدرضا رستمی رییس پلیس آگاهی استان مازندران در گفتگو با هراز نو گفت : استان مازندران به خاطر شرایط ویژه آب و هوایی کشت انواع محصولات شالیزاری در آن رواج داشته و خصوصا” در فصول بهار و تابستان مخصوص کاشت و برداشت گندم و جو و برنج می باشد.

سرهنگ رستمی افزود: با توجه به برداشت محصولات کشاورزی در این فصول طبیعتا فعالیت کارخانجات شالکوبی نیز در این مدت بیشتر می شود، اما به دلایلی چون :مکان قرار داشتن شالیکوبی ها به خاطر نوع کارشان در محلی خارج از شهر و روستا در یک جای خلوت و خالی از سکنه ، عدم استفاده از دوربین های مدار بسته ، عدم استفاده از نگهبان ، و استفاده از دربهای گاراژی نا مناسب و بلند بودن بالای دربهای گاراژی و همچنین استفاده از قفلهای معمولی که به راحتی قابل تخریب هستند ،گاها مورد دستبرد سارقان قرار می گیرند.

رییس پلیس آگاهی مازندران افزود: در پی چندین فقره سرقت از شالیکوبی در شهرهای بابل ،قائمشهر و ساری تیم تلفیقی ویژه ای از افسران مجرب اداره مبارزه با سرقت استان و شهرستان بابل تشکیل شد.

رییس پلیس آگاهی مازندران تصریح کرد: ماموران در تحقیقات خود به سرنخ هایی از تردد مشکوک یک دستگاه خودروی نیسان در شالکوبی هایی که در آن ها حاصل دسترنج کشاورزان به سرقت رفته بود، دست یافتند.

رستمی درادامه اظهار داشت: درادامه تحقیقات پلیسی مالک خودروی مورد نظر شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

سرهنگ رستمی ادامه داد: متهم که در تحقیقات اولیه منکر هرگونه سرقت و دست داشتن در این سرقت ها شده بود، وقتی در برابر ادله های پلیسی قرار گرفت زبان به اعتراف گشود.

احمدرضا رستمی درادامه افزود: متهم به نام «اسماعیل – ن» در با زجویی ها به سرقت از شالکوبی ها در این شهرستان ها با همدستی افرادی به نام های ” اسماعیل – م” ف،”یعقوب – خ” و”کمال – ع” اعتراف کرد که همدستان وی نیز در عملیاتی ضربتی توسط ماموران پلیس دستگیر شدند.

رستمی در ادامه با بیان این که این افراد تاکنون به سرقت نزدیک به ۷۰ تن برنج از این شالکوبی ها اعتراف کردند، گفت : این افراد با شناسایی شالیکوبی هایی که امکان سرقت در آن وجود داشت با تخریب قفل ویا دیوار وارد محل شده وبه سرقت حاصل دسترنج کشاورزان می پرداختند .
لازم به ذکر است دو متهم دیگر این پرونده به نام های ” نبی – ی” و”احمد – ق” که در خرید اموال مسروقه با سارقان همکاری داشتند نیز دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.
منبع: تابناک
نظرات بینندگان