arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۸۴۹۷
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۶ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۴

غول‌های نفتی ایتالیا سه شنبه به تهران می آیند

مدیران غول نفتی ایتالیا با هدف از سرگیری فعالیت در صنعت نفت ایران، روز سه شنبه هفته جاری به تهران می آیند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 مدیران غول نفتی ایتالیا با هدف از سرگیری فعالیت در صنعت نفت ایران، روز سه شنبه هفته جاری به تهران می آیند.

به گزارش ایرنا، شرکت ENI ایتالیا که سابقه حضور در صنعت نفت ایران را داشته و در پروژه هایی مانند توسعه فازهای 4 و 5 پارس جنوبی و میادین نفتی دارخوین مشارکت کرده، قصد دارد که با رفع تحریم، به بازار ایران بازگردد.

علی اکبر فرازی معاون امور بین الملل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با تشریح جزییات سفر هیات ایتالیایی به ایرنا گفته است: این هیات عالیرتبه تجاری به ریاست وزیر امور خارجه این کشور، سه شنبه این هفته وارد تهران خواهد شد.

به گفته وی، مدیران ارشد شرکت های بیمه ساچه، بانک های معتبر، شرکت های خودروسازی، داروسازی، شرکت نفتی ENI و شرکت هایی که در زمینه آب، نیرو، انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی فعالیت دارند در این هیات ایتالیایی حضور دارند.

در اردیبهشت ماه سال جاری نیز یک تیم مدیریتی از این شرکت ایتالیایی با بیژن زنگنه وزیر نفت ایران در خصوص توسعه برخی از میادین نفتی و گازی ایران گفت وگو کرده بودند.

همچنین کلودیو دسکالزی مدیر اجرایی ENI پیش از این در حاشیه نشست اوپک، علاقه شرکت متبوع خود به حضور دوباره در ایران را در نشستی شخصی با بیژن زنگنه وزیر نفت ایران مطرح کرده بود.

اگرچه این غول نفتی خواستار بازگشت به صنعت نفت ایران است، اما مدیران عالیرتبه این شرکت اعلام کردند تا لغو تمام تحریم ها نمی توانند به صنعت نفت ایران باز گردند.

در دوران تحریم که فروش نفت ایران به کشورهای اروپایی ممنوع شده بود، ایران چندین محموله نفتی را به ازای بدهی به شرکت انی ایتالیا تحویل داد.

پس از موفقیت مذاکرات ایران و 1+5 در وین و اعلام لغو تحریم ها در ماه های آینده، شرکت های نفتی بین المللی، تمایل خود برای بازگشت به ایران را اعلام و هیات هایی را روانه تهران کردند.

بخش های بالادستی صنعت نفت و پتروشیمی ایران از بیشترین جذابیت برای بازگشت شرکت های بین المللی برخوردار هستند.
نظرات بینندگان