arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۸۵۵۰
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۲۲ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۴

دادگستری فروش اموال پدیده را ممنوع نکرده است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایرنا - رییس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: دادگستری این استان فروش اموال شرکت پدیده را ممنوع نکرده است اما نمی توانیم بگوییم که این کار بلا مانع است.
 
علی مظفری روز یکشنبه در کارگروه رسانه و مطبوعات شورای پیشگیری از وقوع جرم خراسان رضوی افزود: دادگستری این استان به مرحله ماهیت اموال شرکت پدیده وارد نشده است چون قرار است شرکت پدیده خودش این موضوع را حل و فصل کند.
 
وی گفت: اگر کسی قصد خرید از شرکت پدیده را داشته باشد باید به شهرداری و سایر ارگانهای قانونی مراجعه کند و پس از احراز این که شرکت، مالکیت قانونی دارد می تواند با پدیده معامله کند اما دادگستری نمی تواند اعلام کند که فروش اموال این شرکت بلامانع است چون احتمال دارد که مشکلاتی وجود داشته باشد.
 
وی اظهار کرد: در سایتها اعلام می شود که چرا دادگستری خراسان رضوی مجوز فروش اموال را به پدیده نمی دهد تا پدیده پول مردم را بدهد؟ باید بگویم پول مردم را باید از راه قانونی بدهند نه این که یک مشکل جدیدتر پیش بیاید.
 
وی گفت: بخشی از منابع پدیده مربوط به موسسه میزان است و مسوولان میزان از ما می خواهند که از هیات تصفیه بخواهیم به آنها مهلت بدهد تا آن چند صد میلیاردی که به پدیده داده اند را پس گرفته و به مردم بدهند.
 
حجت الاسلام مظفری افزود: از سوی دیگر شرکت پدیده درخواست می کند که دادگستری اجازه ندهد که میزان، طلبش را از پدیده پس بگیرد چون وضع پدیده خوب نیست و تازه می خواهند که اجازه دهیم که از موسسه میزان کمکی هم بگیرند که از نظر دادگستری هیچ کدام از اینها منعی ندارد.
 
وی گفت: امروز مسوولان پدیده نامه ای نوشته اند و برای استرداد وجوه مردم اعلام آمادگی کرده اند و ما هم خیلی خوشحال شدیم و امیدواریم که این وعده عملی شود حالا از هر منبع قانونی که توانستند می توانند کمک بگیرند.
 
رییس کل دادگستری خراسان رضوی افزود: انتظاری که از رسانه ها داریم این است که مردم را با واقعیتها آشنا کنند مردم باید بدانند که ستادی در استان شکل گرفته که همه مدیران عالی استان از جمله دستگاه قضایی در آن عضو هستند و این ستاد به دنبال جلوگیری از تضییع حقوق مردم است.
 
مظفری گفت: جلوگیری از فروش سهام و جلوگیری از تبلیغات شرکت پدیده هم در راستای حفظ حقوق مردم بود تا مشکلات شرکت پدیده زیادتر نشود.
 
وی در زمینه اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از وقوع تخلفات در موسسات مالی اظهار کرد: مدیران باید پاسخگو باشند که چه کرده اند که کار به اینجا رسیده است.
 
وی افزود: مدیران شرکت پدیده به مردم تعهد کتبی داده اند که ابتدای ماه تمام سپرده های آنها با درصدی که برای سود تعیین شده را برگردانند و این تعهد هم نتیجه تلاشهای همین ستاد بوده است و اگر آن پیگیریها نبود یقینا این تعهد کتبی هم دست مردم نبود.
 
وی گفت: این ستاد معتقد است که شرکت باید به تعهداتش عمل کند و مردم اگر تجمع می کنند یا در فضای مجازی وارد می شوند باید در راستای حمایت از این ستاد باشد.
 
وی تاکید کرد: در این ستاد، استیفای حقوق مردم اولویت نخست است و بعد از آن تخلفات شرکت پدیده را هم بررسی و حقوق عمومی را نیز استیفا می کنیم و از هیچ اقدام قانونی فروگذار نخواهیم کرد.
نظرات بینندگان