arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۸۵۸۰
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۰۹ - ۱۲ مرداد ۱۳۹۴

الحوثی: مقاومت در برابر دشمن اصالت ملت یمن را ثابت می‌کند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رهبر انصارالله یمن در سخنانی به تحلیل آخرین اوضاع کشورش و منطقه پس از گذشت بیش از 5 ماه از تجاوز سعودی‌ها پرداخت.

عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن در ابتدای این سخنرانی از مقاومت ملت کشورش در برابر حملات وحشیانه دشمن تمجید کرد و گفت: این مقاومت، واقعیت و اصالت ملت یمن را اثبات می‌کند و دشمن در برابر ارده مردم یمن و استقامت آنها شکست خورده است.

رهبر انصارالله خطاب به ملت یمن گفت: شما وارد نبرد شرف، استقامت، استقلال، آزادی و دفاع مشروع و مقدس شده‌اید.

وی تاکید کرد که هیچ کس با هر نوع امکانات و تجهیزاتی نمی‌تواند جلوی ملت یمن در جنگ علیه ظلم و ستم را بگیرد. ملت یمن در موضع حق قرار دارد و از آبرو و شرافت خود دفاع می‌کند و بنابرین در مسیری قرار دارد که پیروز خواهد شد.

رهبر انصارالله تصریح کرد: اوضاع یمن نشان می‌دهد که هرچه دشمن بر فشارها و تجاوزاتش اضافه کند، مردم یمن بیدارتر می شوند.

الحوثی در ادامه به حمله شدید طرفداران منصور هادی به عدن اشاره کرد و گفت: آنچه که در عدن رخ داده است، دستاورد محدودی برای دشمن به همراه داشت. دشمن با وجود این که تجهیزات زیادی در اختیار داشته است، اما نشان داد که هر اندازه دشمنی افزایش یابد، احساس مسئولیت ملت ما بیشتر می شود.

وی تاکید کرد که تحولات اخیر عدن نه تنها پیروزی برای دشمنان به همراه نداشته است، بلکه آنها را در باتلاقی بزرگ گرفتار کرده است.

رهبر انصارالله یمن با تأکید بر این که اسرائیل از حمله عربستان به یمن سود می‌برد، خطاب به مردم یمن گفت: دلیل این که نسبت به سرزمین شما طمع دارند، موقعیت جغرافیایی ممتاز آن است. وی تصریح کرد: این گونه اقدامات مطمئنا منجر به شکست مردمی که خواری و ذلت را نمی‌پذیرند، نخواهد شد.

وی گفت: هر چه فعالیت رسانه‌ای گمراه کننده و غیر واقعی، تبلیغات و دروغ پردازی‌ها و اتهام‌زنی‌های دشمن زیاد باشد، باز هم نمی تواند جنایات هولناک، زشت و بی سابقه ای را که در یمن رخ داده است، تحت الشعاع قرار دهد. این جنایات همه ادعاهای دشمن را رسوا کرد. آن چه متجاوز به دنبالش است چیز دیگری است. مقابله با متجاوزگر وحشی مسئولیت و وظیفه همگانی است.

رهبر انصارالله یمن خاطرنشان کرد: اقدامات و توطئه‌هایی که اهداف آن به تسلیم واداشتن ملت یمن است، بی شک به نتیجه نخواهند رسید و نمی‌توان آنها را قبول کرد.

وی افزود: این حق ملت یمن است که حرکت و اقدام و با متجاوزان مقابله کند؛ متجاوزانی که هیچ حقی در یمن ندارند. همان گونه که پیشتر گفتم، در سایه شرایط کنونی مهم این است که به خداوند بزرگ توکل و تکیه و در همه زمینه‌ها برای مقابله با توطئه‌گران اقدام کنیم. این راه حل تضمین کننده پیروزی برای مردم یمن و دستیابی به نتایج مهم بزرگی است.

الحوثی تصریح کرد: متجاوزان می‌خواهند در امور داخلی یمن دخالت کنند و زمام امور و مرکز تصمیم‌گیری را به دست بگیرند. برای این که آزاد و مستقل باشیم باید هرچیزی حتی جان خود را نیز فدا کنیم. باید در مسیر استقلال کشور تلاش کنیم تا این که دولت مستقل و رییس جمهوری آزاده‌ای بر یمن حکومت کند و یمن در میان کشورها احترام داشته باشد و به آن به عنوان یک کشور مستقل و آزاد نگریسته شود.

وی با بیان این که ملت یمن به معنای واقعی در رنج و سختی قرار دارد، گفت: آن چه شما سعودی‌ها می خواهید، برای مردم یمن نیست بلکه شما دنبال اهداف شوم و بسیار بدی هستید.

الحوثی تأکید کرد: عربستان حتی تحت عنوان دفاع از دولت قانونی هم نمی‌توانست به یمن حمله کند اما این کشور برای جان یمنی‌ها ارزشی قائل نیست و فقط تسلیم شدن ما را می‌خواهد. در این تجاوزها مردم یمن خسارت می‌بینند و جنایات زیادی بر ضدشان انجام می شود اما ملت یمن در پایان، مظلوم است و پیروز خواهد شد.

وی اضافه کرد: در جهان و تاریخ مثال‌های زیادی در مورد پیروزی مظلوم وجود دارد. ممکن است مسایل زودگذری علیه مظلومان دیده شود اما این موارد اصالت و ماندگاری ندارند. به عنوان مثال ویتنام را بنگرید. آمریکا با تمام امکانات و توان و وزن خود وارد ویتنام شد و در ویتنام هم دارای مزدورانی بود اما به رغم تمام قدرتی که داشت شکست خورد و ویتنام آزاد شد.

وی در ادامه گفت: مثال دیگر در منطقه عربی ما کشور لبنان است. اسرائیل با همه امکانات نظامی و با نفوذی که در عرصه جهانی دارد و آمریکا نیز با همه امکاناتش در کنار آن ایستاد و حمایت برخی از رژیم‌های عربی را به همراه داشت. اسرایئل با همه امکانات، نفوذ و حمایت منطقه ای و بین المللی و قدرت نظامی که داشت در مقابل مقاومت لبنان شکست خورد. مقاومت لبنان ارتش اسرائیل را به طور تحقیرآمیزی از لبنان بیرون کرد. اسرائیل بر خلاف میل باطنی خود و به طور تحقیرآمیز و با خواری از لبنان خارج شد.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان