arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۸۶۶۴
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۳ - ۱۲ مرداد ۱۳۹۴

کلاهبرداری از زنان شمال تهران با یک تماس

مرد تبهکار که با تقلید صدا، خود را از بستگان نزدیک طعمه معرفی و به بهانه تصادف از آنها پول می‌گرفت، دستگیر شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : دوم مرداد امسال زنی با مراجعه به دادسرای ناحیه 31 تهران با طرح شکایتی، راز مرد کلاهبردار را فاش کرد.
این زن در شکایتش گفت: صبح دیروز مردی با من تماس گرفت و با تقلید صدا خودش را از بستگان نزدیک من معرفی و ادعا کرد در یک حادثه رانندگی دچار مشکل شده و نیاز سریع به پول دارد. با شنیدن این خبر سه میلیون تومان به حساب اعلام شده، واریز کردم. بعد از آن برای اطمینان از واریز پول با تلفن همراه فامیلمان تماس گرفتم اما او از این موضوع اظهار بی اطلاعی کرد و متوجه کلاهبرداری شدم.
با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی با بررسی تراکنش مالی حساب عابربانک مورد نظر متوجه شدند، این حساب در اهواز افتتاح شده است.
در ادامه ردپای یکی از مجرمان سابقه دار به نام امین 42 ساله در این پرونده به دست آمد. او پیش از این به همین شیوه در تهران از زنان خانه دار کلاهبرداری کرده بود. سرانجام ماموران دریافتند متهم در هتلی در شمال تهران اقامت دارد که هشتم مرداد او را دستگیر کردند.
امین پس از انتقال به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران به ده ها فقره کلاهبرداری از شهروندان به شیوه تلفنی اعتراف کرد.

متهم درباره نحوه انتخاب مالباختگان گفت: به صورت تصادفی با شماره تلفن های مناطق شمال شهر تهران بویژه با پیش شماره 22 تماس می گرفتم و با معرفی خود به عنوان اعضای خانواده، بستگان یا دوستان نزدیک کلاهبرداری می کردم.
در ادامه رسیدگی به پرونده و با بررسی های پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگانی شدند که متهم از آنها نیز کلاهبرداری کرده بود.

یکی از مالباختگان گفت: فرد ناشناسی با خانه من تماس گرفت و گفت: مرا می شناسید؟ که من نیز با توجه به شباهت صدای این شخص با یکی از دوستان خانوادگی، وی را با نام کوچک داوود صدا کردم و او نیز با تائید هویت داوود، عنوان کرد تصادف کرده و نیاز مبرم به سه میلیون تومان پول دارد. من هم پول درخواستی را واریز کردم و چند ساعت بعد در تماس با داوود، متوجه کلاهبرداری شدم.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران با اعلام این خبر گفت: از تمام شهروندان درخواست می شود در صورت مواجهه با چنین شرایطی و پیش از هرگونه انتقال پول به حساب افراد ناشناس، از هویت فرد مورد نظر مطمئن شوند.
سرهنگ محمدرضا ذاکر استقامتی عنوان کرد: با توجه به اعتراف صریح متهم به ده ها فقره کلاهبرداری بویژه در مناطق شمال شهر تهران، تحقیقات برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و همچنین سایر مالباختگان ادامه دارد.

جام جم
 
نظرات بینندگان