arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۸۶۹۴
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۶ - ۱۲ مرداد ۱۳۹۴

عامل اصلی آتش سوزی هتل هرمز دستگیر شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرمانده انتظامی استان هرمزگان از دستگیری عامل اصلی آتش سوزی هتل هرمز ، یکشنبه شب در فرودگاه بین المللی بندرعباس خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، سردار عزیزالله ملکی دوشنبه در تشریح این خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی آتش سوزی هتل هرمز در بندرعباس که بامداد روز جمعه رخ داد ، به دلیل حساسیت موضوع ، شناسایی عاملان اصلی و مظنونان این حادثه به صورت جدی در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی بیان داشت: ماموران پلیس آگاهی با حضور در صحنه و بررسی مشخصات مسافران دریافتند که سه نفر شب قبل از حادثه برابر اظهارات خود جهت انجام فعالیت های اقتصادی در بندرعباس با مراجعه به هتل هر کدام در یک اتاق جداگانه اسکان یافتند.

این مقام انتظامی در هرمزگان ادامه داد: پس از تحقیقات ماموران مشخص شد که یکی از این افراد بلافاصله پس از اعلام آتش سوزی به کارکنان هتل به طرز مرموزی از هتل خارج شده که پس از بازجویی از دو فرد دیگر ، متهم متواری پس از انجام اقدامات پلیسی و اطلاعاتی در یک اقدام ضربتی ، شب گذشته در فرودگاه بندرعباس دستگیر شد.

سردار ملکی اظهارداشت: این متهم 49 ساله ( م- ج)در بازجویی های به عمل آمده به آتش زدن اتاق محل اسکان خود در طبقه دوم هتل اعتراف و انگیزه خود از این کار را اختلاف حساب و مسایل شخصی با دو فرد دیگر اعلام کرده است.

وی با اشاره به اینکه تحقیقات تکمیلی از مظنونان اصلی این حادثه همچنان ادامه دارد، تاکید کرد: طبق بررسی های اولیه پلیس و اعلام کارشناسان آتش نشانی ، آتش سوزی هتل هرمز هیچ ارتباطی به آتش سوزی اخیر بازار ستاره جنوب ندارد و آتش سوزی این مجتمع تجاری – مسکونی به دلیل عدم رعایت موارد ایمنی و اتصال کابل برق رخ داده است.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان تصریح کرد: در جریان سازی حوادث اخیر متاسفانه شاهد پیش داوری هایی در سطح فضای مجازی بودیم که موجب شد به بهداشت روانی شهروندان خدشه وارد آید.

سردار ملکی یادآورشد: در بررسی هر حادثه ای چه سهوی یا عمدی لازم است که تمام جوانب موضوع توسط پلیس و سایر سازمان های دخیل مورد بررسی قرار یرد تا احتمال ضریب خطا به حداقل ممکن برسد، تا حق هیچ فردیا سازمانی تضییع نگردد و این نشان از پویایی افراد جامعه است که نسبت به مسایل اجتماعی خود حساس باشند.

وی گفت: به مردم این اطمینان را می دهیم که پلیس به عنوان یک شاخص مهم و تاثیرگذار در امنیت در استان خبرها را با صحت و صداقت در اسرع وقت به اطلاع شهروندان می رساند.

این مقام انتظامی هشدار داد: اما افرادی خواسته یا ناخواسته با اطلاعات ناقص دست به تنویر افکار عمومی زدند ف به این افراد سودجو هشدار می دهیم که اخبار و مطالب آنان در فضای مجازی توسط پلیس فتا به طور کامل رصد می شود و با افراد متخلف که نظم و امنیت روانی شهروندان را به هم می ریزند برخورد قانونی و قضایی صورت خواهد گرفت.

فرمانده انتظامی هرمزگان ابراز امیدواری کرد: شهروندان سعی نمایند در حوادث غیرمترقبه منابع خبر خود را از مبادی ذی صلاح و قابل اعتماد دریافت کنند.

در روز پنجشنبه براثر آتش سوزی و دودگرفتگی مجتمع تجاری ستاره جنوب سه نفر کشته و30نفر از ساکنان این مجتمع مصدوم ودرحادثه آتش سوزی و گازگرفتگی هتل هرمز نیز یک نفرازماموران جان بر کف آتش نشانی به هنگام کمک به اطفا حریق و مصدومان جان خود را از دست داد و چهار نفر هم مصدوم شدند.
نظرات بینندگان