arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۸۷۵۲
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۲۱ - ۱۲ مرداد ۱۳۹۴

مجید مجیدی: «محمد رسول‌الله»(ص) می‌تواند سریال 8 قسمتی شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 دکتر علی اصغر پورمحمدی، معاون سیما با قدردانی از تلاش مؤثر عوامل این فیلم، توجه بیشتر هنرمندان و سینماگران را به تولیدات پاک ارزشی و متعهدانه خواستار شد.

مدیران سیما در نشست هفتگی خود پذیرای عوامل تولید فیلم سینمایی «محمد رسول الله (ص)» شدند و در زمینه اطلاع‌رسانی و تبلیغات این اثر سینمای ملی، تبادل نظر کردند.

مجید مجیدی تاکید کرد، اولین رونمایی از این اثر در 11 ذی‌القعده ولادت امام وضا (ع) در ایران و همزمان در فستیوال مونترال کانادا خواهد بود و پیشاپیش درخواست‌های متعددی برای خرید و اکران از کشورهای اسلامی داشته ایم.

کارگردان فیلم سینمایی «محمد رسول الله (ص)» با ارائه‌ی گزارشی از روند تولید فیلم اضافه کرد: از اقدامات مهم در تهیه و تولید این فیلم جلب حمایت علمای بزرگ جهان اسلام بوده است و در نمایش‌های خصوصی که برای گروه‌های مختلف گذاشتیم بسیاری تاکید داشتند نگاه این فیلم حلقه مفقوده‌ای است که دنیای امروز برای نزدیک کردن ادیان به آن نیازمند است.

مجیدی تاکید کرد، در کنار حمایت‌ها، مسلما مشکلات بسیاری در اکران جهانی این سینمایی خواهیم داشت ولی باید به یاد داشته باشیم جهان ما نیازمند نمایش چهره واقعی و روحانی و نورانی و رحمانی پیامبر اسلام است و ساخت این فیلم تنها بخشی از ادای دین ما در زمینه قرائت صحیح از اسلام ناب محمدی است.

وی ساخت شهرک عظیم سینمایی در مسیر تولید این فیلم را اقدام مثبت دیگری دانست و افزود: در ساخت این شهرک نگاه ما، استفاده مجدد آن توسط فیلمسازان دیگر بود. در ابتدا بنا بود تنها در حوزه ساخت آثار دینی مورد استفاده قرار گیرد ولی سازندگان آن تصمیم گرفتند این امکانات را در اختیار همه دوستان قرار دهند.

کارگردان فیلم «محمد رسول الله (ص)» اضافه کرد: شهرک سینمایی ساخته شده در جریان این فیلم سینمایی امکانات ایجاد یک شهرک توریستی و آموزشی در زمینه تاریخ اسلام را داراست و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد ساخت تولیدات فاخری در حوزه دینی باشیم.

مجیدی اضافه کرد: این فیلم قابلیت آن را دارد تا جمعیت عظیم خاموشی را با سینما آشتی دهد.

وی تاکید کرد، این فیلم سینمای سه ساعته است و با توجه به تصاویر موجود قابلیت ساخت سریالی هشت قسمتی را نیز دارد.

محمد رضا صابری، مدیر عامل موسسه سینمایی نورتابان نیز با اشاره به تجهیزات عظیم این اثر سینمایی بزرگ از قابلیت‌های متعدد شهرک سینمایی ساخته شده در جریان تولید فیلم سخن گفت و از شبکه‌های مختلف خواست تا با استفاده از امکانات این شهرک از این قابلیت ها بهره برداری کنند.

دکتر علی اصغر پورمحمدی، معاون سیما در پایان این نشست با قدردانی از اقدامات موثر در ساخت و تولید این فیلم بزرگ در عرصه هنر دینی، اطلاع‌رسانی و تبلیغات موثر برای اکران فیلم را از وظایف رسانه ملی دانست و اضافه کرد: در کنار تهیه تیزر و انونس‌های مناسب شبکه‌های افق و مستند می‌توانند مستندهای جذابی را تهیه و پخش کنند.

معاون سیما از برنامه‌ریزی و تلاش سازمان صدا و سیما و تاکید ریاست سازمان در جلسه ای که قبلا با حضور کارگردان فیلم برگزار شده است به منظور معرفی بیشتر این فیلم ارزشمند خبر داد و اعلام کرد: کمیته‌ای سه‌نفره برای برنامه‌ریزی و تقسیم کار تبلیغ فیلم محمدرسول‌الله(ص) از مدیران سیما تعیین می‌شوند تا با تولید و ساخت و پخش برنامه‌های جذاب پشت صحنه و حضور برخی عوامل در برنامه‌های سیما اقدام کند.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان