arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۸۹۰۴
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۱۷ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۴

مخالفت کمیسیون امنیت با کمیسیون برجام

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی، گفت: ما به‌‌طور کلی مخالف تشکیل این کمیسیون هستیم و معتقدیم بررسی یاد شده جزء وظایف ذاتی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اما مجلس در اینباره رأی گیری کرده و لزوم تشکیل کمیسیون ویژه را به تصویب رسانده که باید ساز و کار آن نیز مشخص شود.

منصور حقیقت‌پور در گفت و گو با ایلنا، در مورد برخی اظهار نظر‌‌ها در مورد این ‌که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پس از بررسی کلیات برجام قصد ورود به جزئیات برجام را دارد، تصریح کرد: تصمیم‌گیری در مورد اینکه ما قانوناً مسئول بررسی صفر تا صد برجام باشیم، هنوز نهایی نشده است.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متأسفانه در مجلس مکانیزمی به عنوان کمیسیون ویژه برای بررسی برجام و پیامد‌های آن تصویب شده که این کمیسیون ویژه مسئولیت بررسی برجام را بر عهده دارد.

وی با تأکید بر اینکه کمیسیون امنیت به‌تبع وظایف ذاتی خود مباحث مربوط به فناوری هسته‌ای را به جد پیگیری می‌کند، افزود: قانوناً دولت و تیم مذاکره کننده باید هر 6 ماه یکبار به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پاسخ دهد و ما در حال حاضر کار‌های موضوعی خودمان را  درمباحث فنی و اقتصادی نظیر تحریم‌ها در حال انجام هستیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: ما به صورت تفکیک پذیر در غالب جزئیات و کلیات هنوز وارد بررسی برجام نشده‌ایم.

وی همچنین در مورد تشکیل کمیسیون ویژه برای بررسی متن برجام افزود: ما به‌‌طور کلی مخالف تشکیل این کمیسیون هستیم و معتقدیم بررسی یاد شده جزء وظایف ذاتی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اما مجلس در اینباره رأی گیری کرده و لزوم تشکیل کمیسیون ویژه را به تصویب رسانده که باید ساز و کار آن نیز مشخص شود.
نظرات بینندگان