arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۸۹۳۷
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۲۰ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۴

هوا خنک می شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 
مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: امروز سه شنبه در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و برخی مناطق استان هرمزگان در ساعات بعدازظهر به شکل محلی افزایش ابر و احتمال رگبار باران یا رعد و برق و وزش باد شدید وجود دارد.

احد وظیفه در گفت‌و‌گو با ایسنا، افزود: با توجه به تغییرات الگوهای جوی، به‌تدریج یک سامانه چرخندی از نواحی شمالی تا میانی خزر از بعد از ظهر روز پنجشنبه 14 مرداد گذر خواهد کرد که موجب استقرار جریان‌های شمالی بر روی سواحل شمال کشور و دامنه‌های البرز خواهد شد.

بدین سبب با نفوذ توده هوای خنک به سواحل، کاهش محسوس دما از روز جمعه تا اواسط هفته آینده پیش‌بینی می‌شود. به این ترتیب شرایط بارش باران یا رگبار و رعد و برق در بعد از ظهر پنجشنبه و روز جمعه 15 مرداد در استان‌های ساحلی خزر و ارتفاعات شمالی البرز مهیا خواهد شد.

وی همچنین در مورد هوای تهران گفت: آسمان تهران، امروز صاف در بعداز ظهر وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 37 و 25 درجه سانتیگراد است.

وظیفه افزود: آسمان تهران در روز پنج‌شنبه صاف در بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 37 و 26 درجه سانتیگراد و در روز جمعه کمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر در ارتفاعات بارش پراکنده با بیشینه و کمینه دمای 38 و 27 درجه سانتیگراد خواهد بود.
نظرات بینندگان