arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۸۹۳۹
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۲۱ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۴

دادگستری شیراز: رسانه ها، پرونده علی مطهری را بزرگنمایی نکنند / پرونده عادی است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس کل دادگستری استان فارس با بیان این که پرونده رسیدگی به مهاجمین علی مطهری یک پرونده عادی است، گفت:این پرونده در موعد قانونی مانند صدها پرونده دیگر که در محاکم قضایی در حال رسیدگی است ، بررسی می شود و رسانه ها نباید در این زمینه بزرگ نمایی کنند.

علی القاصی مهر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان داشت:متاسفانه در این زمینه برخی به دنبال جنجال آفرینی ، بزرگ نمایی و انتشار مطالب خلاف واقع هستند و ما با این افراد برخورد قانونی می کنیم .

وی افزود:با هر کسی که جزییاتی از دادگاه غیر علنی را منتشر کند برخورد قانونی می شود زیرا در این زمینه، قاضی پرونده تصمیم گیر است و قاضی در مقام قضاوت مستقل عمل می کند .

رییس کل دادگستری استان فارس با اشاره به این که حتی رای دادگاه بدوی را نمی توان در این زمینه منتشر کرد، گفت: چه بسا رای دادگاه بدوی به مرحله تجدید نظر برسد و تغییر کند ، پس با انتشار این آرا و با انتشار جزییات دادگاه چگونه می توان آبرو و حیثیت افراد را تضمین کرد.

القاصی مهر ادامه داد:انتشار جزییات دادگاه ، انتشار اتهامات متهمان ، انتشار هر مطلبی در ارتباط با دفاعیات و نحوه دادرسی در اختیار مقام قضایی است ، قاضی دادگاه در این زمینه مستقل عمل می کند و هیچ مقام دیگری در این مورد اجازه انتشار مطالب را ندارد.

نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات حمله کنندگان به علی مطهری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، روز سیزدهم مرداد در شیراز و پشت درهای بسته برگزار شد.

یک مقام آگاه قضایی در این زمینه به ایرنا گفت: این جلسه بدون حضور علی مطهری و با حضور وکیل وی برای رسیدگی به موضوع حمله به خودروی علی مطهری در شیراز ترتیب یافت .

وی بیان داشت : جلسه رسیدگی به این اتهامات در ساختمان جدید مجتمع قضایی شهید قدوسی و در شعبه 101 کیفری استان فارس و با حضور مصطفی ترک همدانی ، وکیل مدافع مطهری برگزار شد .

گفته می شود پرونده رسیدگی به اتهامات مهاجمین به خودروی علی مطهری 11 متهم دارد که از بین این افراد هشت نفر به صورت مستقیم به این نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی حمله کردند و سه نفر از متهمان نیز از مسوولان دانشگاه شیراز هستند.

علی مطهری ساعت ۱۶ روز دوشنبه ۱۸ اسفند سال 93 وارد فرودگاه شیراز شد و قرار بود ساعت 30 : 18 دقیقه همان روز در سالن حکمت دانشگاه شیراز سخنرانی کند.

بنا به گزارش رسانه ها، تعدادی از افرادی که موتورهای سنگین به همراه و نقاب بر چهره داشتند در میدان گل سرخ که در خروجی بلوار فرودگاه شیراز قرار دارد به دور خودرو حامل مطهری حلقه زدند و جلوی حرکت آن را گرفتند و شیشه های آن را شکستند.

پس از حمله موتورسواران به خودرو مطهری ، این وسیله نقلیه به کلانتری مستقر در مسیر فرودگاه شیراز منتقل شد.

این نماینده مجلس که به دعوت تشکل دانشجویی 'فرهنگ و سیاست' دانشگاه شیراز برای سخنرانی در این دانشگاه به شیراز رفته بود، تا چند ساعت همچنان برای ایراد سخنرانی اصرار داشت و این درحالی بود که موتورسواران نیز در بیرون کلانتری حضور داشتند.

مطهری از حدود ساعت ۴ بعدازظهر که وارد شیراز شد تا حدود ساعت 30 : 19 برای حفظ امنیت در کلانتری حضور داشت ولی با فشارهای بسیار برای لغو برنامه سخنرانی او ، مطهری به فرودگاه شیراز منتقل شد و در ساعت ۹ شب به تهران بازگشت.
نظرات بینندگان