arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۸۹۸۳
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۱۰ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۴

جهان نگران «بیتو»

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

قهرمان پرآوازه پرورش‌‌اندام ایران و جهان مدتی است به دلیل ابتلا به بیماری ناشناخته واسکولیت (التهاب رگ) در بیمارستان به سر می‌برد اما‌ همچنان با روحیه‌ای بالا به ادامه زندگی امیدوار است. از چند روز قبل ورزشکاران،‌ هنرمندان و مسئولان ایرانی در کنار برخی ورزشکاران خارجی برای کمک به بیت‌الله عباسپور از طرق مختلف دست به کار شده‌اند تا این قهرمان ارزنده جهان سلامتی خود را بار دیگر به‌دست آورد.

آخرین وضع «بیتو»
بیت‌الله عباسپور که به واسطه قهرمانی‌هایش در جهان به «بیتو» مشهور شده، مدتی است که به بیماری ناشناخته «واسکولیت» دچار شده و به گفته پزشکان این بیماری هیچ ارتباطی به ورزش و مصرف مکمل‌های ورزشی ندارد. او که تا به حال ٥ عمل جراحی انجام داده، هم‌اکنون در بیمارستان آتیه تهران ممنوع‌الملاقات شده است. عباسپور تا به حال ٥٥ کیلوگرم از وزن خود را از دست داده اما همچنان در برابر این بیماری سخت مقاومت می‌کند. به گفته اطرافیان این قهرمان تا به حال ١٦٠‌میلیون هزینه برای انجام مراحل درمانی عباسپور انجام شده و قیمت هر آمپولی که به او زده می‌شود، ٥‌میلیون تومان است.

قول دستیار ویژه رئیس جمهوری
دوشنبه شب گذشته حسین فریدون برادر و دستیار ویژه رئیس‌جمهوري،‌ محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان و چند تن از معاونان وی با حضور در بیمارستان آتیه از عباسپور عیادت کردند. فریدون در این دیدار قول هرگونه همکاری را داد:  «هر امکاناتی که برای مداوای این قهرمان نیاز است از طریق وزارت بهداشت و وزارت ورزش همکاری‌های لازم صورت خواهد گرفت. هزینه‌های بیمارستان این قهرمان نیز به صورت کامل پرداخت می‌شود.»

جامعه ورزش و هنر دست به کار شدند
دوشنبه شب بود که بعد از همه‌گیر شدن خبر وضع نه چندان مساعد قهرمان پرورش اندام ایران جامعه ورزش و هنر دست به کار شدند. هم در تهران و هم در کرج مراسم گلریزانی برای کمک به بیت‌الله عباسپور انجام شد که ورزشکارانی از رشته‌های مختلف مثل فوتبال، کشتی و پرورش اندام به همراه برخی از هنرمندان در این مراسم‌ها شرکت داشتند.

سهراب آزاد،‌ یکی از دوستان نزدیک عباسپور و رئیس انجمن سپک‌تاکرا که برگزارکننده گلریزان تهران بود،‌ دراین‌باره به «شهروند» می‌گوید: «عباسپور هفته‌ای ٣ بار در باشگاه بنده حضور پیدا می‌کرد و جزو دوستان نزدیک من بود. ما هم کوچکترین کاری که می‌توانستیم انجام دهیم همین بود که برای کمک به وی گلریزانی برگزار کنیم که خدا را شکر با استقبال خوبی مواجه شد. البته من برای این کار از خود بیت‌الله هم رخصت گرفتم و درنهایت ١٢٤‌میلیون از این مراسم به‌دست آمد که سریعا آن را به حساب عباسپور واریز کردیم. عباسپور بیماری سختی را سپری می‌کند و شاید هر کسی به جای او بود،‌ تا همین جا هم دوام نمی‌آورد.» همچنین گفته می‌شود ٣٠٠ میلیون‌تومان نیز عواید گلریزان در کرج بوده که به‌دست خانواده عباسپور خواهد رسید.

کمک ١٠٠‌هزار دلاری خارجی‌ها
با کمک دنیس جیمز، قهرمان مطرح‌ پرورش‌اندام جهان که مربی بیت‌الله عباسپور محسوب می‌شود،‌ کمپینی در خارج از ایران نیز برای کمک به قهرمان ایرانی تشکیل شده است. او از ورزشکاران و علاقه‌مندان پرورش‌اندام درخواست کرده تا با اهدای کمک‌های مالی به این ورزشکار کمک کنند تا «بیتو» روی پای خود بایستد و بزرگ‌شدن فرزندانش را ببیند. به گفته جیمز تاکنون ٣٩‌هزار دلار برای کمک به عباسپور جمع‌آوری شده و انتظار می‌رود تا روزهای آینده این مبلغ به ١٠٠‌هزار دلار برسد.

همسر عباسپور:  او به ما هم روحیه می‌دهد
همسر بیت‌الله عباسپور که سخت‌ترین روزهای زندگی‌اش را پشت سر می‌گذارد، درباره وضع همسرش به «شهروند» می‌گوید: ‌ «بیماری که بیت‌الله دچار آن شده،‌ بیماری خیلی نادری است. با این حال ما از بزرگترین پروفسورهای ایران نیز کمک گرفته‌ایم و آنها نیز به ما اعلام کردند که نیازی نیست به خارج از کشور منتقل شود. روحیه همسرم در برابر این بیماری بسیار بالاست و حتی به ما هم روحیه می‌دهد.» او یک جمله از قول خود عباسپور نیز بیان می‌کند:  «شیر همیشه شیر است، چه داخل قفس و چه بیرون از قفس!»وی همچنین درباره کمک جامعه ورزش می‌افزاید:«تا دوشنبه ‌شب خودمان هم خبر نداشتیم که قرار است گلریزان برای کمک به بیت‌الله انجام شود. البته دستیار ویژه رئیس‌جمهوری و وزیر ورزش نیز به ملاقات همسرم آمدند و قول‌هایی دادند که امیدوارم عملی شود. در خارج از کشور نیز دنیس جیمز به‌عنوان مربی بیت‌الله مشغول جمع‌آوری کمک است و امیدوارم که این اقدامات باعث بهبودی همسرم شود.»

پورعلی‌فرد:  کاری از دستمان برنمی‌آید
ناصر پورعلی‌فرد،‌ رئیس فدراسیون پرورش‌اندام نیز درباره آخرین وضع قهرمان بدنسازی ایران به «شهروند» می‌گوید: «ما به‌شدت پیگیر کمک‌هایی هستیم که از سوی افراد و ارگان‌های مختلف می‌رسد. البته افراد زیادی در این مدت اعلام آمادگی کرده‌اند و حتی دستیار ویژه رئیس‌جمهوری و وزیر ورزش نیز دراین‌باره اقدام کردند. فعلا کاری به غیر از دعا کردن از دستمان برنمی‌آید و امیدواریم که مردم نیز در کنار کمک‌های مالی به این قهرمان باارزش برای او دعا کنند تا هرچه زودتر به آغوش خانواده‌اش بازگردد.»

قهرمانی که فرو نمی‌ریزد
بیت‌الله عباسپور که با وجود قهرمانی‌های فراوان خود در جهان همواره به خوش‌اخلاقی در میان جامعه پرورش‌اندام مشهور است،‌ روزهای سختی را سپری می‌کند. با این حال به نظر می‌رسد کسی که جهانیان، پرورش‌اندام ایران را با نام او می‌شناسند،‌ به این راحتی فرو نمی‌ریزد و با روحیه خوب قصد دارد بیماری سخت و نادر خود را شکست دهد. امید است با شور همگانی که برای کمک به عباسپور به وجود آمده،‌ او هرچه سریع‌تر سلامتی‌اش را به دست آورد چون مشاهده مرد خوش‌هیکل ورزش ایران روی تخت بیمارستان برای هرکسی دشوار است.

منبع: روزنامه شهروند
نظرات بینندگان