arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۸۹۹۷
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۱ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۴

واکنش سردار کمالی به اظهارات وزیر کار درباره «سربازی»

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در پی اظهارات وزیر رفاه و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای پیرامون سربازی، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ضمن واکنش به این موضوع از مسئولان غیر مرتبط خواست از اظهارنظر پیرامون سربازی و قوانین آن خودداری کنند.

سردار موسی کمالی درباره سخنان چندی پیش علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر اینکه لایحه معافیت فرزندان تحت پوشش بهزیستی از خدمت سربازی را با همکاری مجلس به تصویب خواهد رساند گفت: خدمت سربازی یکی از منابع تامین نیروی انسانی در نیروهای مسلح و از ارکان تامین توان رزم و بنیه دفاعی کشور است که طبق مقررات تصمیم گیری در این خصوص از سوی ستاد کل نیروهای مسلح انجام می‌شود و در حال حاضر نیز ستاد کل برنامه‌ای در خصوص آنچه که وزیر رفاه اشاره کرده‌اند ندارد.

کمالی با تاکید بر اینکه لایحه‌ معافیت فرزندان تحت پوشش بهزیستی و بررسی آن به هیچ عنوان صحت ندارد، گفت: ستاد کل حتی بررسی چنین لایحه‌ای را نیز در دستور کار خود قرار نداده است.

تسهیلات قانونی برای مددجویان بهزیستی

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح درباره اینکه در حال حاضر چه تسهیلاتی برای مددجویان بهزیستی در قانون وجود دارد؟ به ایسنا گفت: در حال حاضر برابر ماده 44 قانون سال 90 یکی از فرزندان ذکور مادران فاقد همسر تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی‌، از انجام خدمت سربازی معافند.

کمالی افزود:همچنین مشمولانی که حداقل یک فرزند معلول داشته باشند نیز از انجام خدمت سربازی معاف شده و تنها پسر خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی که حداقل دارای سه فرزند اناث باشند از انجام خدمت سربازی معافند، بنابراین لازم است بار دیگر نیز تاکید کنم که موضوعی تحت عنوان لایحه‌ معافیت فرزندان تحت پوشش بهزیستی وجود ندارد.

واکنش به طرح سرباز تکنسین

کمالی همچنین به اظهارات رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای درخصوص طرح سرباز تکنسین واکنش نشان داد و گفت: این موضوع نیز همانند همان بحث قبلی است و تاکنون طرحی تحت عنوان سرباز تکنسین به ستاد کل نیروهای مسلح ارجاع نشده است بنابراین به نظر من رسانه‌ای کردن طرحی که وجود نداشته، کار درستی نیست.

وی ادامه داد:لازم است چنین طرح‌هایی ابتدا به ستاد کل نیروهای مسلح آمده و پس از بررسی و در صورت تصویب اطلاع رسانی شود نه اینکه قبل از آنکه طرح حتی به دست ما برسد اطلاع رسانی در خصوص آن انجام شود؛ بنابراین این موضوع نیز صحت ندارد.

کمالی در پاسخ به اینکه در صورت ارجاع این طرح به ستاد کل، نظر نیروهای مسلح در این خصوص چیست؟ گفت: اصل برای ما این است که از گسترش چنین طرح‌هایی جلوگیری شود با این وجود تا زمانی که این طرح بررسی نشده، نمی‌توان اظهارنظر قطعی درباره آن انجام داد.

درخواست ستاد کل از مسئولان

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از مسوولان غیر مرتبط با حوزه سربازی خواست که از اظهار نظر در حوزه سربازی که از وظایف ستاد کل نیروهای مسلح است‌، خودداری کنند.

وی ادامه داد: همچنین خواسته دیگر ما از این مسوولان این است که تا زمانی که موضوعی بررسی نشده از رسانه‌ای کردن آن خودداری کنند چرا که ممکن است مردم با توجه به اظهارنظر آنان در مورد سربازی‌شان برنامه‌ریزی کرده و وارد غیبت شوند که ورود به غیبت تبعات خاص خود را دارد.
نظرات بینندگان