arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۹۰۱۳
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۱ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۴

طرح ساماندهی سواحل کشور در حال تهیه است

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان این که طرح ساماندهی سواحل کشور در حال تهیه است، گفت: ۸ نقطه را در سواحل جنوب کشور برای توسعه گردشگری شناسایی کرده ایم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مسعود سلطانی فر ظهر سه شنبه، در آئین افتتاح بازارچه صنایع دستی شهرستان گرگان گفت: در شمال ۹۰۰ کیلومتر نوار ساحلی داریم که ساماندهی ویژه ای را نیاز دارند.

وی افزود: در شمال گیلان و گلستان که ساحل تصرف شده کمتری دارند و امکان استفاده بهینه از این جاذبه با سرمایه گذاری بیشتر وجود دارد نیازمند توجه بیشتری هستند.

وی تصریح کرد: رویکرد ما این است که با هماهنگی مسئولان استان بتوانیم خیلی سریع ساز و کاری فراهم کنیم تا از این ظرفیت استفاده بهینه شود و بخش خصوصی سریعتر سرمایه گذاری کند.

سلطانی فر خاطرنشان کرد: اراده ملی و استانی برای اجرای این طرح ها نیاز است از سویی بخشی از تصرفات باید با کمک دستگاه قضا خاتمه شود.

وی با تا کید بر این که باید با نظر بیشتری در شمال برنامه ریزی کنیم، تصریح کرد: سه استان شمالی کشور حدود ۶ میلیون هکتار مساحت دارند. اگر از قبل پیروزی انقلاب جلوی ویلاسازی لجام گسیخته شمال کشور را می گرفتند و هر ۱۰ کیلومتر یک دهکده ساحلی می ساختند امروز بیش از ۵۰ دهکده ساحلی خوب داشتیم.

وی در ادامه به ظرفیت های گلستان اشاره کرد و گفت: گلستان در بخش های مختلف گردشگری، میراثی و صنایع دستی ظرفیت های بالایی دارد.

رییس سازمان میراث فرهنگی با بیان این که گلستان در گردشگری هم جاذبه های طبیعی، هم تاریخی و هم فرهنگی دارد، اظهار کرد: تعدادی از بقاع متبرکه گلستان هم مورد توجه گردشگران داخلی است.

وی بیان کرد: تصور ما این است که گردشگری بخش مهم در فرایند توسعه استان است.

سلطانی فر گفت: کشاورزی گلستان بخش فعال است اما با توجه به ظرفیت های فراوان گردشگری به خصوص اکوتوریسم اگر شرایط فراهم باشد.

وی تصریح کرد: در فضای جدیدی که بعد از تفاهم نامه به وجود آمد و انشاالله شکستن پایه های تحریم، می توانی شرایط مناسب را برای سرمایه گذاری بخش داخلی و خارجی فراهم کنیم.

وی بیان کرد: گردشگری می توان موتور محرکه توسعه استان باشد.
منبع: مهر
نظرات بینندگان