arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۹۰۵۶
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۵ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۴

توقف انتقال زندانیان تهران به ندامتگاه قزلحصار

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی از انتقال بخشی از زندانیان ندامتگاه‌های قزلحصار و رجایی شهر به تهران خبر داد.

عزیز اکبریان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: وجود چهار زندان بزرگ کشور یعنی زندان شهید کچویی، ندامتگاه مرکزی کرج، زندان رجایی شهر و زندان قزلحصار به معضلی برای البرزی‌ها به ویژه ساکنان کرج تبدیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: مهاجرت خانواده‌های زندانیان به کرج باعث افزایش بی‌رویه نرخ رشد جمعیت در کرج شده است.

اکبریان افزود: خانواده‌های زندانیان برای نزدیک بودن به زندانی خود و برای تسهیل در روند ملاقات، در شهرهای اطراف کرج خانه خریداری و یا اجاره می‌کنند که این موضوع نیز به مشکلات حاشیه‌نشینی کرج اضافه کرده است.

اکبریان از افزایش جرایم خرد و بیکاری و گسترش بعضی معضلات فرهنگی و اجتماعی به عنوان نتایج دیگر وجود زندان در مرکز استان البرز نام برد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: طی سال‌های گذشته نمایندگان مردم کرج در مجلس تلاش زیادی برای انتقال زندان‌های این شهر به تهران و سایر شهرها کرده‌اند.

وی ابراز کرد: تلاش‌های صورت گرفته در نهایت منجر به توقف روند انتقال زندانیان تهران به ندامتگاه قزلحصار و انتقال بخشی از زندانیان ندامتگاه های رجایی شهر و قزلحصار به فشافویه تهران شده است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: با تکمیل اردوگاه فشافویه، بخش عمده زندانیان ندامتگاه قزلحصار به این اردوگاه انتقال داده می‌شوند.

وی در پایان گفت: بدون شک این اقدام بخشی از مشکلات ناشی از وجود زندان‌های بزرگ در کرج را کاهش می‌دهد.
نظرات بینندگان