arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۹۰۹۴
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۸ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۴

تکذیب خبر منسوب به پوتین و عذرخواهی سایت خبری ترکیه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنان منسوب به ولادیمیر پوتین درباره اردوغان و ترکیه تکذیب شد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، روز گذشته خبری درباره اظهارات ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه درباره رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه‌ای‌اش در برخی از سایت‌ها از جمله سایت خبری T24 منتشر شد که منبع خبری خود را "مسکو تایمز" اعلام کرده بودند.

امروز مشخص شد که این خبر صحت ندارد و سایت خبری T24 با عذرخواهی از رئیس‌جمهور ترکیه اعلام کرد که این خبر پیش از ویرایش سردبیری منتشر شده و اصل خبر از روی سایت برداشته شده است.

در خبر منتشر شده آمده بود که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه با احضار "امید یاردیم"، سفیر ترکیه در مسکو با مورد خطاب قرار دادن اردوغان به عنوان "دیکتاتور" گفت که اردوغان در سوریه از آدلف هیتلر خطرناک‌تر است و وی به همراه تروریست‌های داعش می‌تواند به جهنم برود.

به نقل از پوتین هم‌چنین عنوان شده بود که روسیه می‌تواند سوریه را برای ترکیه، عربستان و متحدانشان به یک استالینگراد بزرگ تبدیل کند!

پس از انتشار این خبر در رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی و بازتاب گسترده‌ای که داشت برخی سایت‌های خبری مانند T24 با صدور بیانیه‌ای و برداشتن اصل خبر اعلام کردند که این خبر ادعایی بیش نیست و از مخاطبان خود عذرخواهی کردند.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان