arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۹۲۹۵
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۲۳ - ۱۵ مرداد ۱۳۹۴

ایران با شکست استرالیا به نیمه‌نهایی رسید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تیم ملی والیبال «ب» ایران با برتری مقابل استرالیا به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات قهرمانی مردان آسیا صعود کرد.

به گزارش تسنیم، تیم ملی والیبال «ب» ایران با برتری 3 بر یک مقابل استرالیا به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات قهرمانی مردان آسیا صعود کرد و حریف چین شد.

پیمان اکبری، سرمربی تیم ملی «ب» ایران دیدار سرنوشت ساز تیمش را مقابل استرالیا با همان ترکیب دیدارهای قبل و البته با حمایت بیش از 2000 تماشاگر ایرانی شروع کرد. همانطور که اکبری پیش از بازی هم گفته بود، زدن سرویس‌های هدف‌دار در دستور کار شاگردانش قرار داشت و آنها با همین تاکتیک توانستند حملات استرالیا و غول 210 سانتیمتری این تیم یعنی توماس ادگار را مهار کنند. اسپک‌های 2 سر آنتن بازیکنان ایران نیز در این ست قابل توجه بود. ست اول 25 بر 20 به نفع ایران تمام شد.

بازی در ست دوم، شکل دیگری به خود گرفت. بازیکنان استرالیا با زدن سرویس‌های پرشی قدرتمند، دریافت‌های ایران با مشکل روبرو کردند و این همان چیزی بود که حریف منتظرش بود. پاسور استرالیا نیز از این فرصت استفاده کرد و با تنوع دادن به حملات خود و استفاده از بازیکن تأثیرگذاری مثل توماس ادگار با اختلاف زیاد  با نتیجه 14 بر 25 تیم ایران را شکست دادند. اکبری در این ست از همه بازیکنان خود حتی آنهایی که گفته بود برای روز مبادا نگه‌شان داشته استفاده کرد ولی باز هم در تغییر نتیجه بازی به سود ایران فرقی نداشت.

در ست سوم، بازیکنان ایران با درک حساسیت بازی و اهمیت پبیروزی در آن به خودشان آمدند و با تقویت دفاع روی تور و توپگیری‌های بهتر، توانستند جریان بازی را به دست بگیرند. تشویق بی امان تماشاگران حاضر در سالن هم انرزژی مضاعفی به بازیکنان ایران برای پیروزی در این ست داد. بازیکنان ایران در ست سوم 25 بر 18 برنده شدند.

ست چهارم پایاپای شروع شد اما برتری روحی بازیکنان ایران نسبت به استرالیا و همچنین توپ‌گیری‌های داخل میدان و دفاع روی موثر ار جانب آنها عامل برتری این تیم بود. ست چهارم با نتیجه 25 بر 20 به پایان رسید تا تیم ملی «ب» ایران با صعود به مرحله نیمه نهایی، حریف چین شود.

تیم ملی «ب» ایران فردا جمعه در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف تیم بدون شکست چین می‌رود.

نظرات بینندگان