arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۹۳۵۱
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۴ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۴

انفجار در کابل با ۴۱۰کشته و زخمی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بامداد امروز در منطقه «شاه شهید» شهر کابل پایتخت افغانستان بر اثر انفجاری شدید ۸ نفر کشته و بیش از ۴۱۰ نفر دیگر زخمی شدند.
 
به گزارش تسنیم در کابل، انفجاری نیرومند بر اثر یک حمله انتحاری در حوزه هشتم امنیتی شهر کابل در منطقه «سیاسنگ» شاه شهید در نزدیکی ریاست اطلاعات وزارت دفاع افغانستان بوقوع پیوست.

قدرت این انفجار که ساعت 1 بامداد امروز بوقوع پیوسته به حدی بود که ده‌ها منزل مسکونی، آپارتمان و مغازه را تخریب کرد و صدای آن تا شعاع چند کیلومتری محل حادثه نیز به گوش رسید.
همچنین بر اثر این حمله انتحاری 8 نفر کشته و بیش از 400 نفر زخمی شده‌اند.

«عبدالرحمان رحیمی» فرمانده پلیس کابل به رسانه‌ها در این باره گفت: قربانیان این انفجار غیرنظامی و بخشی از زخمی‌ها نیز زنان و کودکان هستند.

وی تأکید کرد: هدف این حمله انتحاری یکی از پایگاه‌های نیروهای ارتش افغانستان بوده است.
رحیمی افزود: انفجار ناشی از حمله انتحاری به حد قوی بود که  صدای آن در مناطق «تایمینی»، «شهر نو»، «وزیر اکبر خان»، «مکرروریان‌ها»، «ارزان قیمت»، «چهل ستون»، «دارلامان»، «کارته »3 و برخی دیگر از مناطق شهر کابل شنیده شده است.

با این حال ساکنان محلی و شاهدان عینی تعداد کشته‌ها و زخمی‌ها را بیش از آن چیزی می‌گویند که اعلام شده است.

گفته می‌شود که ظرفیت تمام بیمارستان‌های شهر کابل به خاطر حجم زیاد زخمی‌های این رویداد پر است.

مسئولیت این انفجار را تاکنون فرد یا گروهی به عهده نگرفته اما این نخستین و نیرومندترین انفجار پس از مرگ ملا عمر در شهر کابل پایتخت افغانستان است که به شکل گسترده‌ای باعث بوجود آمدن تلفات جانی و مالی شده است.
نظرات بینندگان