arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۹۳۵۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۴ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۴

کفاشيان: پول بلوکه شده ما در آمريکا خوش مي‌گذراند!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 رئيس فدراسيون فوتبال گفت: سرمربي تيم ملي به ايران بازخواهد گشت و شايعات مطرح شده درست نيست و ما هم از دست اين مسائل خسته‌ شده‌ايم.

رقابت‌‌هاي جام باشگاه‌هاي فوتسال آسيا به ميزباني اصفهان در حال برگزاري است که امروز ديدارهاي رده‌بندي و فينال برگزار خواهد شد و پرونده ششمين دوره اين مسابقات بسته مي‌شود. تيم فوتسال تأسيسات دريايي نماينده ايران به فينال مسابقات راه يافته و عملکرد خوبش باعث شده تا علي کفاشيان به عنوان رئيس فدراسيون فوتبال در اصفهان حاضر شود. همچنين کفاشيان که رئيس کميته فوتسال و فوتبال ساحلي آسيا است به اصفهان آمده تا با مسئولان قاره کهن در خصوص پيشرفت و توسعه اين رشته صحبت‌هايي را انجام بدهد.

در حاشيه اين رقابت ها خبرنگار فارس با رئيس فدراسيون فوتبال هم کلام شد و در خصوص مسائل مختلف از جمله اتفاقات اخير در فوتسال و همچنين مسائلي که در فوتبال ما و مرخصي طولاني‌مدت کي‌روش به وجود آمده صحبت‌‌هايي را انجام داد که اين گفت‌وگو را در زير مي‌خوانيد:

ابتدا از عملکرد تيم فوتسال تأسيسات دريايي شروع کنيم اين تيم توانست راهي ديدار فينال شود.
تيم تأسيسات بازي‌هاي بسيار خوبي را از ابتدا به نمايش گذاشت و با قدرت مقابل تمامي حريفان ظاهر شد. اين مسئله باعث شد که آنها بتوانند راهي بازي فينال شوند و اميدوارم قهرماني را از آن خود کنند و جام در ايران بماند.

يکي از حاشيه‌‌هاي اين مسابقات حضور خسوس در بازي تأسيسات و ناگويا بود. کادر فني تأسيسات و بازيکنان اين تيم معتقد بودند اين موضوع روي روحيه آنها تأثير منفي گذشته است.
خسوس مربي خوبي است و حضورش بايد باعث انگيزه براي بازيکنان شود به هر حال شرايطي پيش آمد که او در اين بازي حاضر شد.

آقاي افتخاري در مصاحبه با فارس اعلام کرد که بازگشت خسوس به خاطر تأثير مذاکرات هسته‌اي بود.
به نظرم اين مسئله تأثيري نداشته ما مذاکرات‌مان را انجام مي‌داديم خسوس هم کمي خرده حساب داشت و براي تسويه آن به ايران بازگشت که ما هم صحبت‌هاي‌مان را براي سرمربيگري او دنبال خواهيم کرد.

قرار است حقوق خسوس افزايش يابد؟
ما بايد مذاکرات‌مان را انجام بدهيم و اصلاً ببينيم او چرا رفت، چرا نيامد و حالا چرا برگشته است. خسوس مربي خوبي است و اگر به توافق برسيم ما هم استقبال مي‌کنيم که با او قرارداد ببنديم.
آقاي افتخاري در مصاحبه‌اش گفته که خسوس نيازي ندارد به کميته فني برود چرا که پيش از اين سرمربي تيم ملي بوده است.

کميته فني را هيأت رئيسه تشکيل داده و در اساسنامه هم وظايف آن مشخص است خسوس هم بايد به کميته فني برود و برنامه‌اش را در آنجا اعلام کند اگر اختلافي مابين کميته فني و کميته فوتسال بود هيأت رئيسه در اين مورد تصميم مي‌گيرد.

شما با حضور خسوس در ايران موافق هستيد؟
خسوس سه چهار سال در ايران تجربه داشته و نسبت به مربيان خارجي ديگر ارجح‌تر است اگر زمان داشتيم به سمت سرمربي‌هاي ايراني مي‌رويم.

يعني وحيد شمسايي؟
بايد اين مسئله مورد بررسي قرار بگيرد. کميته فوتسال و کميته فني چندين مربي ايراني را بررسي مي‌کند و بعد پيشنهاد خواهند داد که از بين آنها انتخاب خواهيم کرد.

آقاي افتخاري به علت حضورش در وزارت ورزش کمتر به فدراسيون فوتبال مي‌آيد. چرا؟
اگر لازم باشد او به فدراسيون فوتبال خواهد آمد به هر حال ما هم از حضورش در وزارت کمک مي‌گيريم و اگر امکاناتي بخواهيم با او در ميان مي‌گذاريم. افتخاري پيش از اينکه در وزارت حاضر شود با فوتسال همکاري مي‌کرد.

بحث ارتقاي فوتسال به معاونت به کجا کشيده شد؟
در مجامع گذشته اصلاح اساسنامه صورت نگرفت که به اين موضوع برسيم اما در مجمع اخير پس از اصلاح اساسنامه آن را مطرح خواهيم کرد و به اين مسئله هم رسيدگي مي‌کنيم.

امکان جدا شدن فوتسال از فوتبال وجود دارد؟ يعني مي‌توانيم مثل کشورهايي چون برزيل و اسپانيا عمل کنيم؟
خير، اين رشته ورزشي زير يک نهاد قرار دارد در کشورهاي برزيل و اسپانيا هم فوتسال‌شان زير مجموعه فدراسيون فوتبال است ما هم اکنون ساختمان جداگانه‌اي براي فوتسال در نظر گرفته‌ايم و اين رشته سازمان ليگ هم دارد که به دنبال تشکيلات خودش است.

گويا قسط دوم اين ساختمان به مشکل برخورده است؟
خير، افتخاري کارش درست است و اين هزينه هم پرداخت خواهد شد.

به نظر شما فوتسال ما نسبت به گذشته عقبگرد نداشته است؟
خير، ما عملکرد خوبي داشتيم. در دوره گذشته هم توانستيم به خوبي ظاهر شويم اما اين مسئله را فراموش نکنيد که ساير کشورها هم اقدامات خوبي انجام مي‌دهند همين قرقيزستان را ببينيد نماينده اين کشور توانست ژاپن را متوقف کند.

قبول داريد که تبعيض‌هايي بين فوتسال و فوتبال است؟
ما همه امکانات را براي فوتسال در نظر مي‌گيريم البته در کشورهاي ديگر هم به خاطر تبليغات و اتفاق‌هايي که در فوتبال مي‌‌افتد توجه به اين رشته بيشتر است اگر مشکلي پيش بيايد آن را حل خواهيم کرد.

قبول داريد که آقاي ترابيان و آقاي افتخاري رابطه زياد خوبي با هم ندارند؟
يک سري لج و لجبازي‌هايي وجود داشته است که البته ما هم تذکر داديم که اين موارد برطرف شود.

يکي از مباحثي که اخيراً‌ مطرح شده بحث حضور شما در کميته فوتسال و فوتبال ساحلي بود که رياست آن را پذيرفتيد در حالي که ما پيش از اين در اين کميته عباس ترابيان با 14 سابقه را داشتيم. آيا بهتر نبود در کميته ديگر حاضر مي‌شديد؟
من خودم را براي کميته مسابقات پيشنهاد داده بودم و ترابيان هم براي کميته فوتسال پيشنهاد داديم اما با توجه به اينکه رئيس قبلي کميته فوتسال که يک ويتنامي بود رفته بود مسئولان AFC مرا به عنوان رئيس کميته انتخاب کردند. همانطور که مي‌دانيد رؤساي کميته‌ها بايد از اعضاي AFC باشند و پس از حضورم به عنوان رئيس کميته فوتسال ترابيان ديگر نمي‌توانست در اين کميته باشد البته ما با مسئولان آسيايي صحبت خواهيم کرد که ترابيان در دبيرخانه AFC يا به عنوان ناظر در کميته فوتسال حضور داشته باشد تا بتوانيم از تجربيات او استفاده کنيم.

شما در کميته فيفاي فوتسال هم حضور داريد چرا جلسات اين کميته تشکيل نمي‌شود؟
قرار بوده که براي جام جهاني کلمبيا جلساتي تشکيل شود که حالا اين موضوع به تأخير افتاده است.

به فوتبال برسيم. کي‌روش قرار است چه زماني به ايران برگردد؟
زمان دقيق آن را نمي‌دانم اما ما بليت او را رزرو کرده‌ايم اما حضور ذهن ندارم که تاريخ آن چه زماني است! کي‌روش 2 ماه به مرخصي رفته بود که بعد از تفاهمي که کرديم قرار شد اين مسئله ادامه داشته باشد.

اما اين طولاني شدن باعث شد تا بار ديگر مسائلي از جمله پيشنهادهاي ساير کشورها به کي‌روش مطرح شود.
اين مسائل فقط شايعه بود نمي‌دانيم با اين شايعات چه کنيم و خود ما هم از اين مسائل خسته‌ شده‌ايم. هيچ بحثي در خصوص رفتن کي‌روش به کشورهاي ديگر نشده و او قطعا به ايران باز مي‌گردد.

بحث اسپانسر و لباس تيم ملي به کجا کشيده شد؟
ما در حال مذاکره هستيم تا به نتيجه نهايي برسيم درخشان هم پيگير اين مسئله است و آن را دنبال مي‌کند.

در مورد قرارداد حق پخش تلويزيوني خيلي از کارشناسان به آن ايراد مي‌گيرند شفاف توضيح مي‌دهيد که هزينه دريافتي فوتبال از اين قرارداد چقدر است؟
اين قرارداد کار سنگيني بود که هم‌اکنون نمي‌توانيم در مورد مبلغ درآمدزايي آن صحبت کنيم. کم‌کم بايد اين مسئله پيش برود تا پس از آن به نتيجه برسيم در حال حاضر نمي‌توان از مبلغ آن صحبت کرد.

امکان دارد که باز هم فوتبال ايران از حق پخش تلويزيوني بي‌بهره بماند و مبلغي دريافت نکند؟
نمي‌توان گفت هيچ دريافتي نداشته باشد. يک همکاري بزرگي است که در آن درآمدزايي وجود دارد اما مبلغ آن هم‌اکنون مشخص نيست.

در موضوع قرارداد سازمان ليگ با اسپانسر تبليغات محيطي شما ورود نکرديد؟ظاهرا سازمان ليگ پولش را دريافت نکرده است.
هزينه قرارداد يک ساله با کسر خسارت از عدم پخش سه هفته‌اي تلويزيوني پرداخت شده است و در سال بعد هم شرايط ادامه خواهد داشت.

وارد پرونده جنجالي بازيکن خارجي راه‌آهن شويم پرونده‌اي که ماه‌ها طول کشيد و سرانجام رأي صادر شد که راه‌آهن در ليگ برتر باقي ماند و پيکان سقوط کرد. به نظر شما آيا حق به حق‌دار رسيد؟
به نظر من حق به حق‌دار رسيد چرا که در اين پرونده چندين جلسه برگزار و نظرات رد و بدل شد.

آيا فشار ارگان‌هاي ديگر در بازگشت رأي تأثير داشت؟
اصلاً چنين چيزي وجود نداشت‏، به هر حال دادستاني هم مانند ساير ارگان‌ها از تيمش دفاع کرد آن هم براساس مدارک و مستنداتي که داشت.

پيکاني‌ها معتقدند که با اعتراض آنها به فيفا احتمال دارد به علت دخالت دولت فوتبال ايران تعليق شود.
فيفا به اين مسائل رسيدگي نمي‌کند. ضمن اينکه دخالتي هم رخ نداده است‏، اعضاي کميته استيناف قانع شدند که رأي را برگردانند. به هر حال رأي از ابتدا قاطع صادر نشده بود و افراد به اجماع نرسيده بودند! برخي‌ها مي‌گفتند رأي به سود پيکان است و برخي‌ها رأي را به سود راه‌آهن اعلام مي‌کردند. ما هم استعلام‌هاي لازم را گرفتيم و متوجه شديم که راه‌آهن مقصر نبوده است و برابر قانون جرايمي در نظر گرفته شد.

مي‌گويند آقاي اسدي از صدور اين رأي ناراحت است و حتي قرار است استعفا بدهد؟
خير، چنين چيزي نيست هيچ کس ناراحت نيست و اسدي هم از اين رأي خيلي خوشحال است.

مثل اينکه بين آقاي عنايت و آقاي تاج دلخوري و ناراحتي به وجود آمده است.
تاج معتقد بود که داوران نبايد عليه او مصاحبه مي‌کردند البته ما هم به کميته داوران تذکر داديم که نبايد اين کار را مي‌کردند. فدراسيون اجزاي مختلفي دارد که همه بايد در کنار يکديگر کار کنند و نبايد شخصي عليه شخص ديگر مصاحبه کند.

گويا با بهرام افشارزاده براي حل مشکل پروپيچ جلسه‌اي داشته‌ايد و به اين مسئله ورود کرديد. اين مسئله باعث نمي‌شود که باشگاه‌هاي ديگر متوقع شوند؟
من به اين مسئله ورود نکرده‌ام. 3 روز پيش از اينکه افشارزاده پيش من بيايد به سازمان ليگ نامه‌اي زديم و گفتيم که استقلالي‌ها تعهد داده‌اند که مشکل حل شود افشارزاده هم به پيش من آمده بود تا احوالپرسي کند و اين مسئله را هم بيان کرد.

ظاهرا سعيد عزت‌اللهي هم با مشکلاتي روبه‌رو شده و منتظر رضايت‌نامه‌اش از ايران است تا کارت بازي اش صادر شود.
چند روز پيش پدر او به فدراسيون آمده بود تا مشکلش حل شود. قرار هم بود نفرات بين‌الملل ما اين کار را انجام بدهند که تعجب مي‌کنم چرا اين امر صورت نگرفته است.

آيا يک ميليون دلار فدراسيون فوتبال که بلوکه شده بود آزاد شده است؟
خير، انگار به آمريکا رفته و به او خوش مي‌گذرد. (با خنده)

تيم ملي فوتبال هم 3 پله سقوط کرد. نظرتان در اين باره چيست.
به هر حال برخي مواقع سقوط مي‌کنيم و برخي مواقع صعود، اين مسائل جاي نگراني ندارد چنين مواردي اتفاق مي‌افتد.

سؤال پاياني‌ را در مورد ادامه فعاليت‌تان در فدراسيون مي‌پرسيم. اينکه آيا باز هم در فدراسيون خواهيد ماند؟
نمي‌دانم و هم‌اکنون نمي‌توانم تصميم بگيرم. بايد ببينيم چه کساني کانديدا مي‌شوند و خودم هم وضعيتم چگونه است فضا را که ببينيم تصميم خواهم گرفت.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
0
0
حرفاش هم مثل خنده هاش بی معنی و نابجا است
نظرات بینندگان