arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۹۳۷۴
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۷ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۴

آمريکا بيوه داعش را به عراق تحويل داد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

آمریکا بیوه ابوسیاف از مسئولان عالی رتبه گروه تروریستی داعش را که در سوریه زندانی بود، به مقامات عراقی تحویل داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، آمریکا روز پنجشنبه بیوه ابوسیاف از مسئولان عالی رتبه گروه تکفیری صهیونیستی داعش را که از زمان حمله پانزدهم ماه مه به سوریه زندانی بود، تحویل مقامات عراقی داد. در این حمله ابوسیاف کشته شده بود.

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد "نسرین اسعد ابراهیم" معروف به "ام سیاف" تا کنون در اختیار نظامیان ‌آمریکایی بود و وی را به وزارت کشور منطقه کردستان عراق تحویل دادند.

نیروهای آمریکایی وی را ۱۵ ماه مه در "العمر" در شرق سوریه و در اولین عملیات زمینی که رسما آمریکا مسئولیت آن را علیه گروه تروریستی داعش پذیرفت ، بازداشت شده بود. آمریکا هدف این عملیات را بازداشت اعضای سازمان افراطی اعلام کرده بود.

"برنادت میهان" سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا تشریح کرد: «ام سیاف که احتمالا خود نیز از اعضای این سازمان بوده ، نقش مهمی در اقدامات تروریستی این گروه داشته است.» وی افزود :«تصمیم در مورد انتقال ابوسیاف به دولت عراق بر اساس باور دولت آمریکا و این موضوع که این اقدام در چارچوب ملاحظات قانونی، دیپلماتیک ، اطلاعاتی و امنیتی است، انجام شد.این انتقال بر اساس سیاست وزارت دفاع در مورد بازداشت و در صورت لزوم بازجویی و تحت پیگرد قراردادن افراد بازداشت شده در میدان جنگ ، انجام شد.»

به گفته واشنگتن هدف از عملیاتی که این زن در آن بازداشت شده بود ، به ویژه ابوسیاف همسر وی بود که نقش ویژه در نظارت بر اقدامات غیرقانونی گروه تروریستی داعش در بخش نفت و گاز داشت و یک منبع کلیدی برای درآمدهای این گروه بود تا اقدامات وحشیانه خود و سرکوب هزاران بی گناه را ادامه دهد. منبعی در وزارت دفاع آمریکا نیز اعلام کرد ابو سیاف به ویژه به عنوان یک حامی مالی و نیز عضو فعال در اقدامات عملیاتی شناخته می شد.
نظرات بینندگان