arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۹۳۹۹
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۲۲ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۴

کاخ سفید مخالفت سناتور ارشد با «برجام» را کم‌اهمیت جلوه داد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری روز جمعه پیوستن یک سناتور ارشد آمریکایی به جبهه مخالفان «برنامه جامع اقدام مشترک» یا «برجام» را کم‌اهمیت جلوه داد.

به گزارش فارس، سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری روز جمعه درباره مخالفت سناتور «چارلز شامر»، نماینده ارشد مجلس سنا با سند «برجام» اظهار نظر کرد.

«جاش ارنست» با بیان اینکه ۱۲ نفر از اعضای کنگره بعد از سخنرانی باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا حمایت خود را از «برجام» اعلام کرده‌اند گفت این نشان می‌دهد دلائل ارائه شده توسط رئیس‌جمهور متقاعد کننده بوده‌اند.

شامر که از اعضای ارشد سناتورهای یهودی کنگره است، شب گذشته رسما اعلام کرد که با توافق هسته‌ای صورت‌گرفته با ایران مخالف است و قصد دارد به طرح عدم حمایت از توافق، رأی مثبت بدهد.

در بیانیه‌ای که روی سایت این سناتور ایالت نیویورک منتشر شده، آمده است: «بعد از مطالعه عمیق، تفکر در آن و بررسی‌های گسترده، تصمیم گرفتم که باید با این توافق مخالفت کنم و به طرح عدم پشتیبانی، رأی مثبت بدهم.»

شامر که سناتور شماره 3 دموکرات‌ها به شمار می‌آید، اولین سناتور هم‌حزبی باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکاست که رسما با توافقی که ماه گذشته میان ایران و 1+5 به دست آمد مخالفت می‌کند.
نظرات بینندگان