arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۹۷۱۱
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۴ - ۱۸ مرداد ۱۳۹۴

سقف استاندارد استفاده کودکان از گوشی های هوشمند چند دقیقه است؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
اگر کودکان خود را دوست دارید که حتماً هم چنین است، به آنها اجازه ندهید در شبانه روز بیش از نیم ساعت با تبلت و گوشی های هوشمند بازی کنند.

دبیرخانه اولین همایش بزرگداشت چهره های ماندگار پزشکی با انتشار نتایج پژوهش های علمی دانشمندان استرالیایی که در دانشگاه کورتین انجام شده است، هشدار داد که استفاده زیاد از تبلت ها و گوشی‌های هوشمند می‌تواند بر سلامت کودکان در سنین بزرگسالی تاثیر منفی بگذارد.

بر اساس این گزارش، حداکثر زمانی که کودک می‌تواند صرف استفاده از این تکنولوژی‌ها کند ۳۰ دقیقه است و استفاده بیش از این مدت می‌تواند زمینه‌ساز دردهای کمر و گردن در بزرگسالی می‌شود.

سقف استاندارد استفاده کودکان از گوشی های هوشمند چند دقیقه است؟محققان دانشگاه کورتین برای اثبات این قضیه ۱۵۹ کودک را زیر نظر گرفتند که ۳۰ نفر آنها زیر ۲ سال سن داشتند. نتایج بررسی‌ها نشان داد ۷۰ درصد کودکان می‌توانند از تبلت و گوشی‌های هوشمند استفاده کنند. ۶۰ درصد کودکان در استفاده از این تکنولوژی زیاده‌روی می‌کنند و ۱۰ درصد بیش از یک ساعت از وقت خود را پای تبلت و گوشی می‌گذرانند.

 ۴۰ درصد والدین معتقدند این تکنولوژی‌ها پرستاران نسل جدید کودکان هستند. متخصصان هشدار می‌دهند بیش از ۳۰ دقیقه در روز اجازه ندهید فرزندتان از تبلت استفاده کند. در غیر این صورت در بزرگسالی دچار مشکلات استخوانی عضلانی چشمی خواهد شد.

دبیرخانه اولین همایش بزرگداشت چهره های ماندگار پزشکی همچنین با انتشار نتایج پژوهش های محققان دانشگاه کالیفرنیا آمریکا که در مجله médicale Pediatrics منتشر شده است، تبلت‌ها مسبب کاهش کیفیت خواب در کودکان هستند. سقف استاندارد استفاده کودکان از گوشی های هوشمند چند دقیقه است؟

نتایج بررسی‌ها نشان داده کودکانی که با تبلت بازی می‌کنند، ۲۱ دقیقه کمتر از کودکان هم سن و سال خود می‌خوابند. محققان دانشگاه کالیفرنیا آمریکا تاکید می‌کنند جای تبلت در رخت خواب کوکان نیست و این وسایل الکترونیکی به شدت بر کیفیت خواب کودکان اثر منفی می‌گذارند.

محققان برای اثبات این ادعا ۲۰۴۸ کودک ۹ تا ۱۱ ساله را زیر نظر گرفتند و متوجه شدند کودکانی که از تبلت استفاده می‌کنند بیش از سایر کودکان نیمه شب از خواب می‌پرند و همین مسئله کیفیت خواب را در آنها کاهش می‌دهد.
 اولین همایش بزرگداشت چهره های ماندگار پزشکی روزهای 29 تا 31 مرداد در برج میلاد برگزار می شود و طی آن 15 چهره ماندگار پزشکی ایران معرفی و تجلیل می شوند. ارائه آموزش های سلامت محور از برنامه های این همایش است.
نظرات بینندگان