arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۹۸۶۲
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۱ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۴

برگ‌های مفید برای سلامت پوست

مصرف برگ برخی از گیاهان و درختان نه تنها به پوست لطافت می بخشد بلکه از پوست در برابر بیماری های شدید محافظت می کند. در اینجا به چند برگ مفید که خواص زیادی برای پوست دارند اشاره می‌کنیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
برگ موز

در برخی از کشورهای آسیایی مردم برای خوردن غذا، به جای بشقاب از برگ‌های موز استفاده می کنند تا بتوانند با غذای خود،مواد مغذی متعددی را نیز دریافت کنند. برگ موز در درمان یا تسکین نیش زنبور، گزیدگی حشرات، جوش‌های ریز و ناراحتی‌های پوستی موثر است. در بیشتر لوسیون‌ها و کرم‌ها ماده‌ای فعال به نام الانتوئین موجود است که باعث شادابی و رفع کدری پوست می‌شود.

برگ ریحان

مالیدن برگ ریحان به پوست، درد و خارش ناشی از گزیدگی را تسکین می‌دهد. این برگ نه تنها درد را برطرف می‌کند بلکه سم را نیز از بدن خارج می‌کند. خوردن آب ریحان باعث تصفیه خون می‌شود، زیرا خاصیت ضدباکتریایی و ضد قارچی دارد. خوردن این گیاه غلاوه بر تصفیه خون، از بروز آکنه‌های شدید و جوش پیشگیری می‌کند.

برگ نعنا


 به نوشته روزنامه خراسان، ماده مغذی موجود در نعناع پوست را تقویت کرده، ورم را کاهش می‌دهد و منافذ را به حداقل می‌رساند و خاصیت انعطاف‌پذیری پوست را تقویت می‌کند. ویتامین‌های و موجود در  نعناع با التهاب پوست مقابله می‌کند.

برگ‌های چریش

این برگ‌ها خاصیت ضدعفونی‌کننده دارد و از بروز حساسیت پیشگیری می‌کند. مالیدن ضماد آن روی آکنه و جوش موثر است. اغلب کرم‌های مخصوص آکنه از برگ‌های درخت چریش تهیه می‌شود.

مدآنلاین
نظرات بینندگان