arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۹۸۷۷
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۲ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۴

بخشش یک محکوم به مرگ پای چوبه دار

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بخشش اولیای دم، زندانی 24 ساله ایلامی که محکوم به قصاص نفس شده بود از پای چوبه دار زندگی دوباره یافت.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی زندان های ایلام، محوطه زندان مرکزی ایلام بار دیگر شاهد آزادی زندانی محکوم به مرگ و در انتظار اجرای حکم قصاص بود.

این زندانی 24 ساله که به جرم مباشرت در قتل عمد مدت شش سال است در زندان مرکزی ایلام محبوس شده با پیگیری های مکرر رییس زندان و بزرگان هیات صلح و دوستی مددکاران این زندان از مجازات قصاص رهایی یافت و به آغوش خانواده بازگشت.

رییس زندان مرکزی ایلام گفت: این اقدام بزرگ و بشر دوستانه جدای از اجر اخروی، اقدامی خداپسندانه و بسیار ارزشمند است که توسط خانواده مقتول انجام شد و بخشش اولیای دم و گذشت آنها در زندانبانی نوین امروزی اسلامی بسیار تاثیرگذار و حایز اهمیت است.

علی جابری افزود: وساطت ریش سفیدان و بزرگان استان و پیگیری های مکرر مسوولان زندان مرکزی، اولیای دم از اجرای حکم قصاص زندانی صرف نظر کردند و وی را مورد بخشش قرار دادند.

وی اضافه کرد: در راستای سیاست حبس زادیی سازمان و کاهش جمعیت کیفری و با تاکید مدیرکل زندان های استان ایلام مبنی بر اجرای بخشنامه کاهش جمعیت کیفری، کماکان در راستای رفع مشکلات زندانیان تلاش های بی وقفه صورت می گیرد.

به گزارش ایرنا از ابتدای سال جاری تاکنون این دومین فرد زندانی محکوم به اعدام است که با بخشش اولیای دم به زندگی مجدد باز می گردد.

بر اساس آمار منابع غیر رسمی بیش از یک هزار نفر در زندان های ایلام دوران محکومیت خود را می گذرانند.
نظرات بینندگان