arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۱۹۹۸۸
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۰۰ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۴

امام جمعه موقت تهران:حرکت های داعش در تقابل با اسلام است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
امام جمعه موقت تهران گفت: حرکت های داعش و سلفی ها در تقابل با اسلام جعفری و اسلام جهانی برنامه ریزی شده است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام کاظم صدیقی شامگاه دوشنبه در آیین ویژه شب شهادت امام صادق(ع) در شیراز بیان کرد: اگر جامعه ای به اندازه کافی علم و عالم نداشته باشد دشمنان و شیاطین به دنبال تسلط بر آن جامعه هستند.
وی ادامه داد: امروز دشمنان انقلاب اسلامی در زمینه ترویج وهابیت، سلفی گری، بهاییت، و انواع فرقه ها و عرفان های کاذب وارداتی در میان جوانان فعالیت می کنند.
وی افزود: ما باید به اندازه کافی فقیه، طلبه، روحانی، متکلم و کارشناس در زمینه های معارف دینی داشته باشیم و امام صادق(ع) حوزه های علمیه را تاسیس و با بهره گیری از قرآن، سنت، عقل و اخلاق چهار هزار نفر را تربیت کرد.
وی خطاب به مردم اظهار کرد: از جست و جو و تحقیق در اسلام ناب خسته نشوید زیرا ما را امتحان می کنند که در صورت قبول شدن در این آزمون، جزئی از یاران امام زمان(عج) خواهیم شد.
امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: اقشار مختلف مردم باید فهم عمیق و آگاهی های لازم نسبت به معارف دینی پیدا کنند تا خودسازی کنند و بتوانند در زندگی دنیای و آخرت رستگار شوند.
او افزود: باور داریم همانطور که در مسائل شرعی نیاز به فراگیری و تبعیت از مجتهد داریم در مسایل اخلاقی نیز نیازمند مجتهدین و کارشناسان در زمینه اخلاق هستیم.
صدیقی گفت: یکی از اقدامات مهم در این زمینه فضاسازی برای حضور اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان در مراسم های دینی و مذهبی و تکریم شعائر دینی است که حضور در این مراسم ها به منزله حضور در جبهه مقابله با تهاجم فرهنگی بیگانگان است.
وی بیان کرد: خانواده ها باید فرزندان خود را به طلبه شدن و حضور در حوزه های علمیه هدایت کنند .
او در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: امام صادق(ع) احیاگر اسلام بودند و شهادت این امام بزرگوار ماتمی برای جهان علم است .
نظرات بینندگان