arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۰۰۷۰
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۲ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۴

چه زمانی نباید تسلیم کودک خود شوید

استقامت کردن در برابر خواسته های کودک چه زمانی واقعاً ارزش دارد؟
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
هر پدر و مادری که همیشه برای عوض کردن لباس کودک خود به او التماس کرده است، میداند که گاهی اوقات باید در برابر خواستههای او استقامت کند. اما چه زمانی استقامت کردن در برابر خواستههای کودک واقعاً ارزش دارد؟

مشکل: هر زمانی که مسواک را میبیند، دهان خود را میبندد.

راه حل: به این دلیل که بهداشت دهان و دندان بر روی سلامت کل بدن تأثیر میگذارد، این امر ارزش استقامت کردن را دارد. حتی اگر به میزان کمی در این کار موفق شدید، بهتر از این است که هیچ کاری نکنید.

مشکل: زمان خواب است اما او برای خواب بهانهگیری و اوقات تلخی میکند.

راه حل: سر حرف خود بایستید و زمان معینی را برای خواب او مشخص کنید. خواب پایه و اساس همه چیز است، رفتار او در طول روز به میزان خواب او در شب بستگی خواهد داشت.

مشکل: اصرار دارد که لباس زیبای میهمانیش را هنگام رفتن به مهدکودک بپوشد.

راه حل: بچههای کوچک خیلی دوست دارند خودشان را بزرگتر از سن خود نشان دهند. بهترین کار این است که لباسهای کودک را در جای مناسبی به طور مرتب بچینید، و هنگام پوشیدن به انتخاب و تصمیمات او کمک کنید.

مشکل: زمان بازی و سرگرمی خیلی برای او لذت بخش است، اما هنگامی که باید اسباببازیهایش را جمع کند یا تمیز کند عصبانی میشود و بدخلقی میکند.

راه حل: اگر این موضوع شما را خیلی ناراحت کرده است، مشکلات زیادی را با او در پیش دارید و این تازه اول راه است. همراه کودک خود مشغول به مرتب کردن اسباببازی شوید، تا او نیز از شما یاد بگیرد.

مشکل: هنگامی که آب، آبمیوه یا خوراکی دیگری را میخواهد، درخواست خود را با لطفاً و ممنون بیان نمیکند.

راه حل: سوء رفتار کودک شما در زمان حال منجر به خشونت و رفتار غیرمودبانه او در آینده نخواهد شد. خودتان همواره سعی کنید از کلمات «لطفا» و «متشکرم» استفاده کنید و آن را به کار ببرید، این کار باعث میشود کودکتان نیز آن را از شما یاد بگیرد.


نی نی سایت

نظرات بینندگان