arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۰۰۷۴
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۳ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۴

جزئیات ساخت ۱.۵ میلیون مسکن جدید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 
احمد بیگدلی امروز در جمع خبرنگاران درباره آخرین اقدامات انجام شده از سوی دولت برای ساخت مسکن اجتماعی، گفت: طرحی که تحت‌ عنوان مسکن اجتماعی مورد تفاهم وزارتخانه‌های کار و راه و شهرسازی است، مبتنی بر دو بخش اصلی خواهد بود.

به گزارش مهر، مدیرکل تعاونی‌های خدماتی وزارت کار اظهار داشت: یک بخشی از کار، اجرا در بافت‌های فرسوده با هدف بازسازی این بافت‌ها است و رویکرد دیگر حمایت از گروه‌های کم‌درآمدی هستند که نمی‌توانند در شرایط بازار، مسکن داشته باشند و به بیان ساده‌تر، برخی افراد به لحاظ درآمدی امکان خانه‌دار شدن را ندارند؛ بدین ترتیب این طرح می‌خواهد به آنها کمک کند تا خانه‌دار شوند.

وی با اشاره به اینکه طرح مسکن اجتماعی مشکلات زیرساختی ندارد، گفت: دولت متناسب با اعتبارات، هدف‌گذاری کرده که در مدت زمان ۵ سال ۱.۵ میلیون واحد مسکونی برای گروه‌های کم‌درآمد مشمول سازمان بهزیستی، کارگران و افراد تحت‌پوشش سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری بسازد.

این مقام مسئول در وزارت کار با تاکید بر اینکه اولویت اول دولت اتمام پروژه مسکن مهر است، از فراهم شدن مقدمات اجرای طرح مسکن اجتماعی خبر داد و افزود: در این بخش نهادهای خرد مالی، زیرساخت‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد که تعاونی‌ها هستند، باید در طرح پیش‌بینی شود، چون افراد به صورت جداگانه امکان فعالیت نخواهند داشت.

بیگدلی با بیان اینکه در کل سیاست‌های مسکن اجرا شده در کشور در طی دهه‌های گذشته تعاونی‌ها حضور داشته اند، بیان داشت: فعالیت بخش تعاون تعارضی با ساخت مسکن توسط بخش خصوصی ندارد و اظهاراتی که بعضا درباره ناتوانی بخش تعاون در ساخت مسکن می‌شود، ناشی از سوء‌برداشت است.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۱۲ هزار شرکت تعاونی مسکن‌ساز در کشور داریم که البته تعدادی از آنها ماموریتشان به اتمام رسیده است.
نظرات بینندگان