arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۰۱۲۴
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۱۷ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۴

معاون ناجا: امنیت در مرزهای ایران اسلامی قابل قیاس با کشورهای اطراف نیست

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون نیروی انسانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: امنیت بسیار خوب و بالا در مرزهای ایران اسلامی برقرار است و به هیچ وجه قابل قیاس با کشورهای اطراف نیست.

سردار محمدتقی عصار روز سه شنبه در حاشیه مراسم خاکسپاری شهید گمنام در محوطه بیرونی ساختمان ستاد فرماندهی انتظامی زنجان در جمع خبرنگاران افزود: مرزهای کشور به دلیل حضور نیروهای توانمند و آماده از ضریب امنیتی بسیار بالایی برخوردار است و در کنترل کامل ماموران جان برکف قرار دارد.

وی با بیان اینکه تقویت مرزهای ایران به لحاظ وجود نیرو، امکانات و تجهیزات از راهبردهای اساسی نیروی انتظامی می باشد اظهار کرد: ترددها در مرزها به دقت تحت کنترل است و ایران به دلیل وضعیت حاکم بر برخی کشورهای همسایه و ناتوانی آنان در کنترل مرزهای خود، زحمت مرزبانی این کشورها را نیز بر دوش دارد.

سردار عصار با تاکید براینکه جمهوری اسلامی ایران در کنترل مرزهای خود هیچ مشکلی ندارد و در تامین امنیت موفق و توانمند ظاهر شده است افزود: برای اینکه سطح پوشش امنیتی و کنترل مرزها توسط نیروی انتظامی بهتر و بیشتر شود، نیروی انسانی کافی، تکنولوژی، فناوری، تاکتیک، تکنیک، تجهیزات و روش های نوینی به کار گرفته شده است.

معاون نیروی انسانی ناجا در خصوص پلیس افتخاری نیز گفت: هدف ناجا از این کار مردمی تر کردن پلیس است و اگر خواهان ارتقا شاخص های اجتماعی و امنیتی در سطح کشور هستیم باید با مردم تعامل بیشتری داشت و ارتباط با آنان نیز باید مبتنی بر ساختار باشد.

سردار عصار افزود: برای حفظ و ارتقا سطح امنیت در جامعه باید مردم را به پلیس نزدیکتر کرد و به همین منظور امروز پلیس افتخاری به بازویی توانمند برای ناجا و عموم مردم تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه با تعامل دوسویه پلیس و مردم می توان تولید امنیت را بهتر و بیشتر کرد و این نیز برای برهم زنندگان نظم و امنیت ازجمله اشرار بسیار نگران کننده است ، اظهار داشت: به اذعان سازمان های پلیس جهانی، نظم و امنیت در کشور ایران در ردیف بهترین ها قرار دارد که این حاصل تلاش پلیس و همکاری مردم است.

سردار عصار با اشاره به اینکه در خصوص پیوستن به پلیس افتخاری جذب 300 هزار نفر هدف گذاری شده است که در سال نخست 25 هزار نفر ثبت نام کرده اند افزود: برای قرار گرفتن در صف پلیس افتخاری بانوان نیز در کنار دیگر اقشار مختلف مردم اعم از مسوولان، مشارکت خوبی را داشته اند.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان