arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۰۲۹۱
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۶ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۴

وزیر آموزش وپرورش: احکام جدید معلمان از اول مهر صادر می شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه حق الزحمه دریافتی 970 هزار فرهنگی کشور متناسب با تلاش آنها نیست ، از صدور احکام جدید حقوق معلمان بر اساس طرح رتبه بندی از اول مهر سال جاری خبر داد .

علی اصغر فانی روز چهارشنبه در افتتاحیه گردهمایی دو روزه شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور در تبریز اعلام کرد : علاوه بر بودجه سالانه، 25 هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان در سال جاری و 35 هزار میلیارد ریال برای سال آینده در نظر گرفته شده است .

وی با اشاره به برگزاری اجلاس جهانی آموزش در اردیبهشت ماه سالجاری در کره جنوبی گفت : بر اساس تصمیمات این اجلاس سهم آموزش و پرورش ایران از بودجه عمومی تا سال 2030 باید به 25 درصد برسد .

فانی با بیان اینکه لازمه توسعه توجه به آموزش است، خاطرنشان کرد : در اواخر دولت هشتم ، سهم آموزش و پرورش بیش از 15 درصد از بودجه کشور بود و در دولت های نهم و دهم به 9.1 درصد کاهش یافت .

وی با اشاره به افزایش 2.1 درصدی سهم آموزش و پرورش در بودجه عمومی کشور در دو سال گذشته ، گفت : در حال حاضر این سهم به 11.2 درصد رسیده است .

فانی همچنین رسیدن سهم آموزش و پرورش از GDP ( تولید ناخالص داخی ) به شش درصد تولید ناخالص کشور را از مصوبات اجلاس جهانی کره جنوبی عنوان کرد و گفت : در برنامه ششم توسعه باید به مرور نسبت به افزایش سهم آموزش و پرورش در تولید ناخالص داخی برنامه ریزی شود .

وی با بیان اینکه در برنامه های توسعه گذشته بدون تعیین منبع اعتباری برای آموزش و پرورش تکلیف تعریف شده است ، افزود : با منابع محدود نمی توان تحول آفرینی کرد.

فانی با بیان اینکه کلید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در برنامه ششم زده می شود ، تعریف منابع اعتباری پایدار برای اجرای این نقشه راه را ضروری دانست.

وی با اشاره به اینکه دولت یازدهم بیشترین همکاری را با آموزش و پرورش داشته است از مشارکت های استانی به خصوص مشارکت استاندار آذربایجان شرقی و شهردار تبریز با فعالیت های آموزش و پرورش این استان تقدیر کرد .

این گردهمایی دو روزه به منظور شناسایی نیازها و ایجاد هماهنگی بیشتر برای شروع سال تحصیلی جدید برگزار می شود.

شرکت در نشست یاوران نماز و افتتاحیه المپیاد ورزشی دانش آموزان کشور در تبریز از برنامه های وزیر در این سفر سه روزه است .

وزیر آموزش و پرورش روز سه شنبه گذشته در گلزار شهدا تبریز حضور یافت و با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی دیدار کرد.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان