arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۰۵۵۶
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۰۹ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۴

مشارکت بانک روسی در صدور هواپیما به ایران

رییس بانک روسی «اسبربانک لیزینگ» برای مشارکت این بانک در صدور هواپیماهای مسافربری به ایران ابراز علاقه مندی کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رییس بانک روسی «اسبربانک لیزینگ» برای مشارکت این بانک در صدور هواپیماهای مسافربری به ایران ابراز علاقه مندی کرد.

به گزارش ایرنا، کریل تساریف رییس اسبربانک لیزینگ در مصاحبه با خبرگزاری روسیا سگودنیا، گفت: به بازار هواپیماهای مسافربری ایران برای صدور هواپیماهای «سوخو. سوپرجت -100» علاقه مند هستیم.

وی ادامه داد: تقاضای زیادی ازطرف ایران برای خرید هواپیماهای مسافربری در کوتاه مدت وجود دارد. مساله این نیست که کدام طرف خارجی زودتر از دیگران دربازار ایران حضور خواهد یافت بلکه این که تا سال 2018 زودتر از دیگران هواپیما (برای فروش به ایران) در اختیار خواهد داشت.

رییس «اسبربانک لیزینگ» خاطرنشان کرد : صدور هواپیماهای مسافربری به ایران به محض این که درهای بازار این کشور به روی خرید هواپیماهای خارجی گشایش یابد(تحریم ها لغو می شود) آغاز خواهد شد.

رسانه های روسی دریک ماه اخیر ازعلاقمندی روسیه وایران برای عقد قراردادی درزمینه فروش هواپیماهای مسافربری به کشورمان وآغاز مذاکرات در این زمینه خبر داده اند.

روزنامه ایزوستیا به تازگی به نقل ازماکسیم سوکولوف وزیر حمل ونقل روسیه خاطرنشان کرد : روسیه وایران مذاکرات خود برای فروش هواپیماهای مسافربری 'سوخو سوپرجت-100 ' را آغاز کرده اند.

روزنامه روسی درادامه مطلب خود به نقل از دو مقام صنایع هواپیمایی روسیه از امکان تحویل سه فروند هواپیمای مسافربری 'سوخو سوپرجت-100' به ایران خبر داد.

به گفته این مقام ها که به گزارش روزنامه روسی، آشنا به مذاکرات دو کشور در مورد فروش هواپیماها هستند، تحویل هواپیماهای مسافربری 'سوخو سوپرجت-100' به ایران از سال 2016 آغاز می شود.

درمذاکرات همچنین امکان تعمیر ونگهداری وسرویس پس ازتحویل هم از طرف روسی مطرح شده است.

ˈهواپیمای 'سوخو سوپرجت-100' نخستین هواپیمای مسافربری ساخت روسیه پس از فروپاشی شوروی سابق است که شرکت سوخو با مشارکت برخی شرکت های خارجی آن را تولید می کند.

این هواپیما منطقه ای است وظرفیت حمل 100 مسافر دارد و درماه می سال 2008 نخستین پرواز آزمایشی خود را انجام داد و در حال حاضر علاوه بر روسیه برخی کشورها همچون اندونزی وارمنستان ازاین نوع هواپیما استفاده می کنند.
نظرات بینندگان