arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۰۸۰۰
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۶ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۴

احتمال از سرگیری سفر زیارتی به سوریه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس سازمان حج و زیارت از احتمال از سرگیری سفر به سوریه تا ۳ ماه آینده خبر داد و گفت: کارگروهی مشترک برای بررسی امنیت و امکانات مورد نیاز زائران تشکیل شده است و تا ۳ ماه دیگر نظر خود را باید اعلام کند.

سعید اوحدی در گفت وگو با فارس، دستاوردهای سفر به سوریه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این سفر به دعوت وزیر جهانگردی سوریه انجام شد و ملاقات‌های خوبی با وزیر جهانگردی سوریه، معاونان وی، نخست‌وزیر، رئیس شورای عالی امنیت ملی، رئیس اوقاف، رئیس اداره گذرنامه و مدیرعامل هواپیمایی این کشور داشتیم.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به انعقاد تفاهمنامه‌ای بین سازمان حج و زیارت و وزارت جهانگردی سوریه گفت: بر اساس این تفاهمنامه قرار شد کارگروه مشترکی با حضور سفیر ایران در سوریه، وزارت جهانگردی سوریه و نماینده سازمان حج و زیارت تشکیل شود و در کنار آسیب‌شناسی سفرهای گذشته امکانات مورد نیاز و تامین امنیت زائران را بررسی کنند و تا سه ماه دیگر پاسخ آن را اعلام کنند.

وی افزود: با توجه به پیروزی‌های اخیر ارتش و مردم سوریه در مقابل تروریست‌های تکفیری‌ احتمال از سرگیری سفر زائران به سوریه تا سه ماه آینده دور از انتظار نیست.

اوحدی ادامه داد: بعد از اعلام نظر کارشناسی کارگروه مشترک فرآیند قانونی از سرگیری سفر به سوریه توسط شورای عالی امنیت ملی و وزارت امور خارجه کشورمان باید طی شود.

رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه تصریح کرد: اولین جلسه این کارگروه در تهران قبل از موسم حج و دومین جلسه آن در سوریه بعد از موسم حج و نتیجه آن بعد از اربعین اعلام می‌شود.

وی اظهار داشت: مردم و دولت سوریه برای سفر زائران ایرانی بسیار مشتاق هستند و سران این کشور نیز قول تامین امنیت زائران را داده‌اند.
نظرات بینندگان