arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۱۲۲۶
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۲۰ - ۲۶ مرداد ۱۳۹۴

تمدید 2 ساله ریاست بارزانی در کردستان عراق

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شورای قضایی اربیل، روز دوشنبه از تمدید دوره ریاست «مسعود بارزانی» در اقلیم کردستان عراق، برای 2 سال دیگر خبر داد.
 
به گزارش پایگاه های النشره، یک منبع مطلع در اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که شورای قضایی اربیل امروز (دوشنبه) با تشکیل جلسه ای، دوره ریاست بارزانی در اقلیم کردستان عراق را برای 2 سال دیگر با اختیارات کاملش،تمدید کرد.

این در حالی است که اقلیم کردستان عراق با مشکلاتی در خصوص اصلاح قوانین مربوط به انتخابات ریاست این اقلیم روبه است و احزاب این منطقه تاکنون به توافق سیاسی در این خصوص دست نیافتند.

مسعود بارزانی که بیش از یک دهه است بر اقلیم کردستان عراق حکومت می کند، آخرین دوره ریاست او در (20 آگوست) 29 ماه جاری به پایان می رسد.
بارزانی و حزبش در صدد تمدید دوباره ریاست وی برای یک مدت 4ساله دیگر بودند اما احزاب رقیب کرد با آن مخالفت کرده اند.

پیشتر برخی گزارش ها حکایت از آن داشت بارزانی که از تمدید دوباره ریاستش ناامید شده بود، درصدد مطرح کردن فرزندش «مسرور» به جای خود در پست ریاست بود که این درخواست نیز با مخالفت احزاب کرد روبه رو شد.

بارزانی پیشتر و در پی اعلام احزاب چهارگانه کرد بر مخالفت با تمدید ریاست وی، تهدید کرد که اگر معضل ریاست اقلیم کردستان حل و فصل نشود، شخصا وارد عمل شده و موضوع را به روش خود فصیله می دهد.

بر اساس این گزارش، احزاب اقلیم کردستان عراق طی روزهای اخیر مجادلات و بحث های تندی در خصوص تمدید دوره ریاست مسعود بارزانی در اقلیم کردستان داشتند.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان