arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۱۴۷۸
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۰۹ - ۲۸ مرداد ۱۳۹۴

مقام سپاه، از شریعتمداری دلجویی کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مشاور فرمانده کل سپاه که در واکنش به یادداشت روز شنبه روزنامه کیهان به قلم حسین شریعتمداری، یادداشتی انتقادی منتشر کرده بود، حالا در یادداشت جدید خود، از مدیرمسئول کیهان دلجویی کرده است.

روزنامه شرق نوشته است: حمیدرضا مقدم‌فر بر جوابیه خود به مدیرمسئول کیهان جوابیه دیگری افزود و از «شریعتمداری» دلجویی کرد.

او پیش‌تر در یادداشتی به «حسین شریعتمداری» خرده گرفته بود که چرا برای مخالفت با «برجام» از رهبری نقل قول می‌کند. او دیروز در یادداشتی دیگر با اشاره به اینکه «شخصا معتقدم هرگونه جسارت به شخصیت این یار دیرینه رهبر معظم انقلاب اسلامی اقدامی نابخشودنی است»، نوشت: «دوستان مشترک می‌دانند که این توصیه یک توصیه در درون خانواده انقلاب بود و اگر مطلب فوق‌الذکر کیهان به‌شکل علنی انتشار نیافته بود و بیم برخی تبعات آتی این انتساب در افکار عمومی و بروز انشقاق در بدنه نیروهای انقلاب وجود نداشت، حق این بود که آن یادداشت نیز علنی منتشر نشود. بدخواهان و کسانی که کینه انقلاب اسلامی را در دل دارند، بدانند که خواب آنان در ایجاد اختلاف در اردوگاه یاران انقلاب اسلامی هرگز تعبیر نخواهد شد و همه یاران انقلاب با یک اشاره رهبر عزیزمان همچون «بنیان مرصوص» مقابل آنان صف خواهند کشید».

مقدم‌فر در یادداشت اول خود خطاب به «حسین شریعتمداری» نوشته بود: «مقاله جناب‌عالی را در کیهان درخصوص موضوع هسته‌ای و برجام خواندم، بسیار به فکر فرو رفتم، چگونه است که برادر انقلابی چون جناب‌عالی، اصرار دارد به مخاطبان خود تفهیم کند که رهبر انقلاب مثل من فکر می‌کند؟! مثل من تحلیل می‌کند؟! و مثل من می‌فهمد؟! و این در حالی است که حضرت آقا، هم در سخنرانی عید سعید فطر مواضع صریحی را در این خصوص اعلام کردند و هم مطالب شفافی را به شخصیت‌های نظام فرمودند..»

«شریعتمداری» در سرمقاله روز شنبه خود نوشته بود: «بیانات مورد اشاره رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز عید فطر امسال، کمترین تردیدی باقی نمی‌گذارد که حضرت آقا از نارسایی و عواقب فاجعه‌آفرین توافق یادشده اطلاع‌ کامل دارند و با جرأت می‌توان گفت که ایشان به‌هیچ‌وجه از متن تهیه‌شده راضی نیستند».
نظرات بینندگان