arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۱۷۶۹
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۱۵ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۴

نجات ۲ کشتی خارجی توسط ارتش ایران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون عملیات نیروی دریایی ارتش گفت: در یکصد و هشتاد و هشتمین درگیری ناوگروه های این نیرو با دزدان دریایی این بار ۲ فروند کشتی تجاری خارجی از چنگ دزدان دریایی نجات یافتند.

به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، دریادار دوم سیدمحمود موسوی معاون عملیات نیروی دریایی ارتش با اعلام این خبر گفت: ناوگروه سی و پنجم این نیرو شب گذشته توانست پس از درخواست کمک یک فروند کشتی تجاری خارجی، با توجه به اینکه نزدیکترین یگان نظامی به این کشتی بود به موقع در محدوده حمله دزدان دریایی در خلیج عدن حاضر و با اجرای آتش پرحجم آنها را مجبور به فرار کند.

وی افزود: در ادامه و با گذشت چهار ساعت، دزدان دریایی که از حمله قبل چیزی عایدشان نشده بود بامداد امروز قصد هجوم به یک کشتی تجاری خارجی با ملیتی دیگر را داشتند که باز هم با واکنش سریع ناوگروه سی و پنجم نیروی دریایی ارتش مواجه شده و ناکام ماندند.

معاون عملیات نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه دزدان دریایی در هر دو مرحله پس از ترک محدوده عملیات با حداکثر سرعت به سمت سواحل سومالی متواری شدند تصریح کرد: دزدان دریایی در مرحله اول با 6 فروند قایق مجهز و در مرحله دوم با 12 فروند قایق به سمت کشتی های تجاری هجوم آوردند که با حضور ناوگروه ارتش در محدوده دزدی دریایی هیچ آسیبی متوجه کشتی های تجاری نشد.

دریادار دوم موسوی با اشاره به اینکه هر دو این درگیری ها در خلیج عدن صورت گرفت خاطر نشان کرد: در طول مدت اعزام ناوگروه های نیروی دریایی ارتش این یکصد و هشتاد و هشتمین نبرد ناوگروه ها با دزدان دریایی به سبب حمله به کشتی های تجاری و نفتکش ایرانی و خارجی بوده که در تمامی آنها دزدان با شکست مواجه و متواری شده اند.

وی در پایان اذعان داشت: ناوگروه سی و پنجم نیروی دریایی ارتش متشکل از ناو جمهوری اسلامی ایران بندرعباس و ناوشکن جمهوری اسلامی ایران الوند کشتی های مورد تعرض دزدان دریایی را تا محدوده ایمن اسکورت کرده و مسئولان این کشتی ها طی تماس های جداگانه از حضور و اقدام به موقع ناوگروه رزمی ارتش جمهوری اسلامی ایران تشکر کردند.

گفتنی است، در هفته جاری این چهارمین حمله دزدان دریایی به کشتی های ایرانی و خارجی است که ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی ایران مقتدرانه آنها را ناکام می­گذارد.
نظرات بینندگان