arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۱۸۳۲
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۱ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۴
رئیس دفتر مقام معظم رهبری:

هوشیار باشید؛ عده ای به دنبال احیای تفکر شاهنشاهی در کشور هستند

ملت ایران باید بیدار و هوشیار باشند زیرا عده ای به دنبال احیای تفکر شاهنشاهی در کشور هستند و می خواهند در ایران رژیمی سرکار باشد که حکومت ما اجرا کننده سفیر آنها باشد و این چیزی است که در دروان رژیم منحوس شاه نیز وجود داشت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
هوشیار باشید؛ عده ای به دنبال احیای تفکر شاهنشاهی در کشور هستند

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: امروز بزرگترین خطر مسلمانان از ناحیه آمریکا است و باید مردم بغض های در گلوی خود را نسبت به آمریکا روز به روز بیشتر تقویت کنند.

به گزارش «انتخاب»، حجت الاسلام و المسلمین محمد محمدی گلپایگانی شامگاه پنجشنبه در آیین ویژه بزرگداشت حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) در جمع نمازگزاران این حرم مطهر بیان کرد: آمریکا عامل پیدایش تمام گروهک های تکفیری، داعش، وهابی و جبهه النصره بر ضد مسلمانان است و این گروهک ها همه سر در آخور آمریکا، انگلیس و اسراییل دارند که متاسفانه برخی از سران خائن کشورهای عربی با پول های خود تجهیزات جنگ و تقویت این گروهک ها برای جنگ را تهیه می کنند.

وی افزود: آمریکا به دنبال برده کشی ملت ماست و می خواهد مردم ما مطیع او باشد که مقام معظم رهبری در دیدار چند روز پیش خودشان، حجت را بر همه تمام کردند.

به نوشته خبرگزاری جمهوری اسلامی، محمدی گلپایگانی اظهارداشت: ملت ایران باید بیدار و هوشیار باشند زیرا عده ای به دنبال احیای تفکر شاهنشاهی در کشور هستند و می خواهند در ایران رژیمی سرکار باشد که حکومت ما اجرا کننده سفیر آنها باشد و این چیزی است که در دروان رژیم منحوس شاه نیز وجود داشت.

وی اضافه کرد: خطر امروز، خطر نفوذ است و دشمن این موضوع را با ظاهری مودب و مهربانانه از هر طریقی دنبال می کند که و این در حالی است که در اقدامی موسسات اقتصادی خود از جمله مک دونالد را به عنوان ترویج فرهنگ منحط آمریکایی، برای ترویج فرهنگ خود فرستاده اند.

او ادامه داد: در مرحله بعد از نفوذ، ایجاد اختلاف بین ملت ها و دولت های مسلمان را با هدف وجود همیشگی اختلاف در بین مسلمانان و جنگ بر علیه هم دنبال می کنند.

وی عنوان داشت: همچنین تجزیه کشورهای مسلمان را نیز در سر می پرورانند و قصد دارند کشورهای مسلمان از جمله عراق را به چند بخش تقسیم کرده و در هر بخش فساد راه بیاندازند تا مسلمانان درگیر جنگ داخلی باشند که این تفکر آنها هیچ گاه محقق نمی شود.

محمدی گلپایگانی با بیان اینکه امروز داعش یک بلا برای جوامع اسلامی است افزود: مشکل گروهک داعش عقیدتی است و آنها با نیت نزدیکی به درگاه خداوند انسان ها را می کشند و جنایت می کنند.

وی گفت: داعش عقیده و افکار خود را از محمدبن عبدالوهاب بنیانگذار وهابی گرفته است که اینها بازماندگان خوارج در طول تاریخ هستند که خیانت های آنها در برابر حضرت علی(ع) یکی از نقاط پر غصه تاریخ اسلام است.

او بیان کرد: داعش معتقد است مردم به دو دسته مومنان و کفار تقسیم می شوند که مومنان کسانی هستند که احکام اسلام از جمله خلافت ابوبکر بغدادی را قبول دارند و در غیر این صورت کافر هستند و مال، جان و ناموسشان حلال است.

محمدی گلپایگانی با بیان اینکه داعش جنایت های وحشیانه ای را انجام و مردم بی گناه را می کشد اظهارداشت: امروز به دلیل وحشی گری بیش از حد داعش جنایت های اسراییل دیده نمی شود و این درحالی است که نتیجه جنایت های داعش این است که حکام خائن عرب فلسطین، بیت المقدس و مسجد الاقصی را فروختند.

وی اضافه کرد: بزرگترین نقش و رسالت ائمه اطهار بعد از پیامبر(ص) دعوت مردم به خداپرستی و توحید و مبارزه با کفر و شرکت و نفاق در همه دوران ها بوده است که امام صادق(ع) در دوران زندگی خود شاگردان ارزشمندی رابرای بیان احکام اسلامی و رفع شبهات انحرافی در همه دوران ها تربیت کردند.

وی با بیان اینکه دستاورد شاگردان امام صادق(ع) جوابگوی نسل امروز و فردا نیز است گفت: امروز نیز دشمنان نظام اسلامی همان شبهات دینی در زمان امامان معصوم را با ترفندهای خصمانه، ظالمانه و عجیب و با بهره گیری از تکنولوژی و پیشرفت های علمی مطرح کرده و در حال اجرا هستند.

محمدی گلپایگانی همچنین عنوان داشت: مقام معظم رهبری در سفرتاریخی خود به استان فارس در سال 87، شهر شیراز را به دلیل برخورداری از امام زادگان واجب التعظیم و در راس آنها حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران اسلامی معرفی کردند که این عنوان هویت این شهر را احیا کرد.

وی با بیان اینکه مردم ایران اسلامی باید قدردان نعمت الهی ولایت باشند گفت: پیوند مردم با مقام معظم رهبری به پیوند معمولی و عادی نیست و این محبت پیوند آسمانی و الهی است که ناگسستنی است.

او افزود: همگان باید بدانند ارتباط ملت ایران با اهل بیت(ع) هرگز قطع نمی شود و زندگی تحت لوای این بزرگان و حرکت در مذهب شیعه برای ما یک افتخار است زیرا ما خداوند را شناخته و راه درست و مستقیم را انتخاب کرده ایم.

محمدی گلپایگانی ادامه داد: پیوند مردم ایران با اهل بیت(ع) به ویژه مردم ولایت مدار شهر شیراز یک افتخار است که پناهگاه خاندان نبوت هستند و قرآن و اهل بیت(ع) محافظ کشور و مردم ما تا همیشه خواهد بود.

وی با اشاره به حرکت زیبا و ارزشمند حضور کاروان های پیاده از سراسر فارس به حرم مطهر حضرت احمدبن موسی(ع) اظهارداشت: ابتکار برگزاری دهه کرامت و اعیای و جشن هایی با محوریت امام زادگان در کشور کاری ارزشمند و تاثیر گذار است که باید با قوت استمرار ادامه یابد.
نظرات بینندگان