arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۱۹۶۶
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۰ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۴

رونمایی از موشک فاتح313 با حضور روحانی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

موشک نقطه زن فاتح 313 امروز (شنبه) با حضور رییس جمهوری در سازمان هوا فضای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رونمایی شد؛ موشکی که جمهوری اسلامی ایران را در جمع انگشت شمار کشورهای صاحب موشک های سوخت جامد مرکب نقطه زن با برد 500 کیلومتر قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، موشک نقطه زن فاتح 313 که امروز همزمان با 31 مرداد؛ روز صنعت دفاعی با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رونمایی شد توسط دانشمندان، محققان و متخصصان افتخارآفرین سازمان صنایع هوا فضای وزارت دفاع و با بهره گیری از توانمندی های داخلی و فناوری بومی طراحی و ساخته شده است.

در طراحی موشک فاتح 313 که نوع جدیدی از موشک های سری فاتح به شمار می رود علاوه بر سبک سازی بدنه آن، نسل پیشرفته ای از پیشران های سوخت جامع مرکب و سنسور که با دانش بومی طراحی شده ،در آن بکار گرفته شده است.

در آزمایش پروازی انجام شده، توانمندی سیستم های جدید بومی، نصب شده در اصابت به هدف به اثبات رسیده است. با توجه به آزمایش موفق فاتح 313، تولید انبوه این محصول در دستور کار وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح قرار گرفته است.

با تولید موشک فاتح 313 جمهوری اسلامی ایران به جمع انگشت شمار کشورهای صاحب موشک های سوخت جامد مرکب نقطه زن با برد 500 کیلومتر پیوست.
نظرات بینندگان