arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۲۶۷
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۰۰ - ۰۴ فروردين ۱۳۹۰

درگذشت الیزابت تیلور

الیزابت تیلور، بازیگر برنده اسکار که موفقیت روی پرده‌اش گاهی تحت تاثیر زندگی شخصی‌اش قرار می‌گرفت در سن 79 سالگی درگذشت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 الیزابت تیلور، بازیگر برنده اسکار که موفقیت روی پرده‌اش گاهی تحت تاثیر زندگی شخصی‌اش قرار می‌گرفت در سن 79 سالگی درگذشت.

به گزارش خبرآنلاین، سالی موریسن، مدیر تبلیغاتی این بازیگر گفت او بر اثر نارسایی قلبی در بیمارستان سدارز-سینای فوت کرد. این در حالی بود که این بازیگر شش هفته در بیمارستان بستری بود.

موریسن گفت: «تمامی فرزندان الیزابت تیلور در کنارش بودند.» این بازیگر از شهرت و ثروت بالایی برخوردار بود و در دوران بازیگری‌اش برنده سه جایزه اسکار شد که یکی از آنها را به دلیل فعالیت‌های بشردوستانه‌اش دریافت کرد.

این بازیگر هشت باز ازدواج کرد (دو بار با ریچارد برتن بازیگر) و نبرد درازمدتش با مواد مخدر، نارسایی جسمی و پرخوری او را خارج از دنیای سینما نیز مشهور کرد.

تیلور در نوامبر سال 2004 اعلام کرد دچار نارسایی قلبی است. اما بطور مرتب نزدیکی مرگ را انکار و دلیل استفاده از صندلی چرخدار را مشکل مزمن ستون فقراتش عنوان می‌کرد. مشکلی که مدعی بود از 12 سالگی و پس از افتادن از اسب به وجود آمده است.

این بازیگر مه سال 2006 در برنامه «لری کینگ بطور زنده» گفت: «واقعا به من نگاه کنید، شبیه آدم‌های دم مرگ هستم؟ شبیه آدم‌هایی هستم که آلزایمر دارند؟ این حرف‌ها را می‌زنند چون چیزی برای توهین به من ندارند.»

الیزبات تیلور متولد بیست وهفتم فوریه 1932 لندن بود و از 12 سالگی به بازیگری مشهور بدل شد، در 18 سالگی ازدواج کرد و طلاق گرفت، در 19 سالگی به شهرت غریبی در سینما رسید و در 26 سالگی بیوه شد.

او در بیش از 50 فیلم بازی کرد و برای فیلم‌های «باترفیلد 8» محصول 1960 و «چه کسی از ویرجینا ولف می‌ترسد؟» محصول 1966 اسکار را به خانه برد.

در سال‌های اخیر او در امور خیریه متنوعی شرکت و به عنوان سخنگو و فعال تحقیقات درمان ایدز فعالیت می‌کرد. او در سال 1993 اسکار افتخاری بشردوستانه جین هرشولت را دریافت کرد.

«پدر عروس» ساخته وینسنت مینه‌لی، «مکانی در آفتاب» ساخته «جرج استینوس»، «آخرین باری که پاریس را دیدم» به کارگردانی «ریچارد بروکس»، «غول» ساخته جرج استیونس، «گربه روی شیروانی داغ» ساخته ریچارد بروکس، «ناگهان، تابستان گذشته» و «کلئوپاترا» هر دو به کارگردانی جوزف منکه‌ویچ و «رام کردن زن سرکش» ساخته فرانکو زفیره‌لی برخی از فیلم‌های این بازیگر مشهور بودند.

آخرین حضور او بازی در اپیزودی از سریال «خدا، شیطان و باب» در سال 2001 بود.

 

نظرات بینندگان