arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۳۴۵
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۲۲ - ۰۵ فروردين ۱۳۹۰

گلشیفته فراهانی : دوست دارم به ایران بیایم و نان و ماست بخورم

گلشیفته فراهانی بازیگر سینمای ایران در تازه ترین مصاحبه خود به بهانه نوروز 90،از علاقه خود برای باز گشت به ایران خبر داده است .
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
گلشیفته فراهانی بازیگر سینمای ایران در تازه ترین مصاحبه خود به بهانه نوروز 90،از علاقه خود برای باز گشت به ایران خبر داده است .

 به گزارش انتخاب به نقل از  پارس توریسم ،این در حالی است که پیش از این جواد شمقدری معاون سینمایی وزارت ارشاد در مصاحبه های خود عنوان کرده که مشکلی برای بازگشت گلشیفته فراهانی وجود ندارد .

گلشیفته فراهانی  بعد از فيلم «علائمی از دروغ ، يا مجموعه ای از دروغ ها» در يک فيلم ديگر به نام «اژدها خواهد بود» از ديويد جافی بازی کرده است .

 

پس از آن ،گلشیفته ،فيلم ديگری بازی کرده که يک هفته دیگر در پاريس اکران می شود. به نام «اگر بميری می کشمت» که  يک فيلم تقريبا هنری است .

بعد از آن کار ديگری را بازی کرده به نام «مرغ و آلو» که داستان اين فيلم در ايران می گذرد و در سال های ۱۳۳۰.

 در اين فيلم، شهر تهران و مشهد در استاديويی در برلين بازسازی شده بود. خود خانم فراهانی دراین باره گفته : حس می کردم انگار دارم در خيابان های پايين شهر راه می روم و قدم می زنم ، تير چراغ برق ها، باغچه ها و بسياری چيزهای ديگر بازسازی شده بود و فوق العاده بود.

 /دوست دارم به ایران بیایم/

 خانم فراهانی در جدید ترین مصاحبه خود گفته : دوست دارم بروم ايران نان و ماست بخورم. دوست دارم بروم ايران در اتوبان های تهران رانندگی کنم. به کوير بروم. بروم دوستان چوپانم را ببينم. بروم خوزستان، بروم خراسان. بروم کردستان و آذربايجان و بلوچستان.

/کمی دلم از سینمای ایران شکست/

این بازیگر سینما درادامه گفته :همه اينها را دوست دارم. ولی راجع به بازيگری در سينمای ايران؟ مطمئن نيستم. نمی دانم. کمی دل من از سينمای ايران شکست. اما اين معلوم است که تمام فکر و ذکرم اين است که روزی دوباره به آن عشق و مهری که در آن خاک است برسم و به آن نزديک بشوم.

 

 /دوست دارم با بیضایی وکیمیاوی کار کنم/

گلشیفته فراهانی درادامه گفته :من خيلی دوست داشتم با آقای پرويز کيمياوی کار کنم. که ايشان هم الان در ايران نيستند و در پاريس هستند. ايشان از بزرگ مردان سينمای ما هستند و واقعا بد است برای سينمای ما که قدر ايشان را نشناختند و ندانستند و ايشان الان در پاريس ساکن اند.

طبيعتا هميشه خيلی دوست داشتم با آقای بيضايی کار کنم. اما فرصتش مهيا نشد. با بسياری از عزيزان ديگر که الان حضور ذهن ندارم که نامشان را ذکر کنم.

 /لذت کار کردن با عزیزالله حمید نژاد/

 گلشیفته فراهانی در بخش دیگری از مصاحبه خود گفته :بسياری از کارگردان ها هستند مثل آقای حميدنژاد در ايران، که بسياری از آنها را مردم به خوبی نمی شناسند ولی کار کردن با آنها از بزرگترين لذت هايی است که من خودم در سينما تجربه کرده ام.

وی ادامه داده:اسامی بزرگی در دنيا وجود دارند که توجه آدم را جلب می کنند. مسلما اگر جناب کوبريک زنده بودند طبعا کار کردن با ايشان خيلی لذت بخش بود. اما سعی می کنم به اين مسائل فکر نکنم.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۲
غیر قابل انتشار: ۰
عرفان
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۰/۰۱/۰۵
2
3
کاش خبر کمی حرفه ای تر نگاشته می شد و مثلا می گفتید که خانم فراهانی با کجا مصاحبه کرده است. ( وی در برنامه رادیو پس فردای آقای فرشید منافی مصاحبه داشته اند.)

فیلتر هم نمی شید.نترسید :D
مدیر پایگاه انتخاب: دوست عزیز، همانطور که اشاره شده، منبع خبر سایت دیگری است و انتخاب از آن نقل کرده است
مهدی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۰/۰۱/۰۶
5
8
خانم رفته خوش گذرونی اش کرده دیده خبری نیست تازه یادش افتاده بیاد نان و ماست بخوره
liمهدی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۱/۰۷
1
2
خوب بود در مصاحبه در مورد فیلم جدیدش سوال می شد
گلمراد
|
UNITED KINGDOM
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۰/۰۱/۰۷
5
1
خواندن نظر آدمهای (با عرض معذرت) کله خری مثل مهدی که گفته رفته خوش گذرونی.. چقدر غم انگیز هست. انسان عقب مانده و عقده ای که اگر دستش میرسیداحتمالا از اسید پاشی به صورت این خانم هم ابایی نداشت.
نظرات بینندگان