arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۳۵۸
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۳ - ۰۶ فروردين ۱۳۹۰

رئیس جمهور: آماده ی رفتنم، اما...

علی عبدالله صالح رئیس جمهور یمن می‌گوید آماده است تا برای جلوگیری از خونریزی بیشتر در این کشور از مقام خود کنار رود؛ اما قدرت را فقط به دستان مطمئنی می‌سپارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
علی عبدالله صالح رئیس جمهور یمن می‌گوید آماده است تا برای جلوگیری از خونریزی بیشتر در این کشور از مقام خود کنار رود؛ اما قدرت را فقط به دستان مطمئنی می‌سپارد.

به گزارش خبرگزاری انتخاب به نقل از پرس تی وی ، صالح دیروز در نطقی تلویزیونی و در حضور عده‌ای از هوادارانش، در صنعا، با دعوت از مخالفان برای مذاکرات سیاسی ، آمادگی خود را برای انتقال قدرت به صورت مسالمت‌آمیز از طریق نهادهای قانونی اعلام کرد .

با وجود این، رئیس جمهور یمن اشاره‎ای نکرده است.

وی در این نطق تلویزیونی بدون اشاره به جزئیات نحوه واگذاری قدرت گفت ما قدرت نمی‌خواهیم؛ اما باید قدرت را به دستانی مطمئن واگذار کنیم، نه دستانی بیمار، فاسد و مورد نفرت مردم .

وی گفت آماده‌ام قدرت را ترک کنیم، اما باید قدرت را به دستان مطمئن بسپارم.

این در حالی است که هزاران نفر از معترضان ضددولتی در تظاهرات دیگری در پایتخت شرکت کرده‌اند که به نام روز وداع نام‌گذاری شده بود.

این تظاهرات به منظور درخواست برای برکناری سریع صالح برگزار شد.

صالح همچنین وعده داد با همه ابزارهای ممکن با اقدامات گسترده برای مجبور ساختن وی به کناره‌گیری از قدرت، مقابله کند و از هوادارانش خواست قوی باشند.

وی تأکید کرد ما نمی‌خواهیم حتی یک گلوله شلیک شود و وقتی امتیازی می‌دهیم برای این است که مطمئن شویم، دیگر شاهد خون‌ریزی نخواهیم بود.

همچنان قوی باقی خواهیم ماند و با همه قدرتی که در توان داریم با آن‌ها مبارزه می‌کنیم.

از آغاز اعتراض های ضد دولتی در یمن حدود یکصد تن کشته و تعداد زیادی زخمی شده‌اند.

بیش از 50 معترض یمنی هفته گذشته نزدیک دانشگاه صنعا و مرکز اعتراضات ضددولتی در پایتخت یمن، کشته شدند.

کشتار این عده باعث شد عده‌ای از فرماندهان ارتش از جمله سرلشگر، علی محسن الاحمد، از فرماندهان ارشد یمن، دیپلمات‌ها و رهبران قبیله‌ای به انقلابیون بپیوندند.
نظرات بینندگان