arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۳۸۴۰
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۰۹ - ۱۱ شهريور ۱۳۹۴

توصیه مهم درباره لپ‌تاپ‌ و آی‌پد حجاج ایرانی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: حجاج ایرانی از همراه‌ داشتن لپ‌تاپ‌هایی که محتواهای خاص دارند پرهیز کنند، چرا که این لپ‌تاپ‌ها در فرودگاه توسط سعودی‌ها بررسی می‌شود.

سعید اوحدی در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه توصیه جدی به زائران بیت‌الله‌الحرام می‌کنیم که لپ‌تاپ‌ها و آی‌پد‌هایی که همراه می‌آورند، دارای محتواهای خاص نباشد، اظهار داشت: این وسایل در فرودگاه بازرسی می‌شوند و اگر محتواهایی داشته باشد، چند روز این لپ‌تاپ‌ها را نگه می‌دارند.

وی با بیان اینکه زائران دقت کنند که لپ‌تاپ‌ها را در ساکِ درباز نگذارند و داخل این لپ‌تاپ‌ها محتواهای حساسیت‌زا نداشته باشند، تصریح کرد: چند مورد در این زمینه داشتیم که زائران به این موضوع بی‌توجه بودند و مأموران فرودگاه سعودی بعد از بازرسی، متوجه شدند و برای همین چند روز لپ‌تاپ‌ را نگه داشتند.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه این کار موجب شد که آن کاروان مدتی تأخیر داشته باشند، اضافه کرد: نباید کاری کرد که حساسیت سعودی‌ها در این زمینه‌ها برانگیخته شود؛ بهتر است قبل از ورود به فرودگاه همه اطلاعات حساسیت‌زا از لپ‌تاپ پاک شود.

اوحدی با اشاره به حج امسال نیز خاطرنشان کرد: این حج در شرایط بسیار مهمی در حال برگزاری است، شرایطی که جهان اسلام با آن مواجه است، تفکرت افراطی است که می‌خواهد اسلام را خشن معرفی کند، در حالی که اسلام دین رحمت است و حج فرصت بسیار مناسبی است که محبت و همدلی بین جهان اسلام ایجاد شود.

وی اضافه کرد: مردم با یک لباس، یک نیت و یک هدف به حج می‌آیند  همه با هم یکسان و برابرند؛ امیدوارم بتوانیم از ظرفیت فوق‌العاده حج بهره‌گیری کنیم.
نظرات بینندگان