arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۳۸۹۷
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۴ - ۱۱ شهريور ۱۳۹۴

تشدید گزارش‌های مردم از زمین‌خواری

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس سازمان امور اراضی کشور با بیان اینکه به‌طور هفتگی ۲ تا ۳هزار گزارش از مردم در حوزه تخلفات زمین از طریق سامانه تلفنی ۱۳۱ دریافت می‌شود و این گزارش‌ها پس از هشدارهای رهبری بیشتر شد، گفت: اکثر این گزارشات مردمی منجر به پیگیری و نتیجه می‌شود.

رئیس سازمان امور اراضی کشور در گفت‌و‌گو با تسنیم، با بیان اینکه به‌طور هفتگی 2 تا 3هزار گزارش از مردم در حوزه تخلفات زمین از طریق سامانه تلفنی 131 دریافت می‌شود و این گزارش‌ها پس از هشدارهای رهبری بیشتر شد، گفت: اکثر این گزارشات مردمی منجر به پیگیری و نتیجه می‌شود.

قباد افشار درباره اقدامات این سازمان برای پیشگیری از زمین‌خواری در کشور اظهار کرد: عزم دولت برای برخورد با تخلفات در حوزه زمین جدی است، به همین منظور در سال جاری 300 گروه گشت در 300 شهر کشور برقرار کردیم و سامانه 131 برای دریافت گزارشات مردمی در این زمینه راه اندازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند خبرها و گزارش‌های خود در حوزه تخلفات حوزه زمین را به ما انتقال دهند، همچنین کسانی که می‌خواهند زمینی بخرند یا ساختمانی بسازند، می‌توانند در این زمینه مشاوره‌های رایگانی را از ما دریافت کنند تا بدون هماهنگی با دستگاه متولی ورود پیدا نکنند.

افشار گفت: در این مدت کوتاهی که سامانه 131 راه اندازی شده است، اطلاعات خوبی به دست ما رسیده است به‌طوری که از این اطلاعات توانسته‌ایم بسیاری از عملیات خود را بر پایه گزارشات مردمی بگذاریم.

وی اظهار کرد: نظارت مردمی خیلی بهتر و دقیق‌تر از خود دستگاه‌های دولتی در این زمینه است.

این مقام مسئول گفت: بعد از راه اندازی این سامانه و دریافت گزارشات مردمی ما اطلاعاتی کسب کردیم که کمتر توسط ناظران و مأموران خود ما قابل دسترسی بود که این امر نشان می‌دهد مردم حساسیت بالایی نسبت به این تخلفات به‌ویژه بعد از رهنمود‌های مقام معظم رهبری داشته‌اند.

افشار اضافه کرد: مردم و گروه‌های مردم‌نهاد در این زمینه ورود پیدا کرده‌اند و اطلاعات خوبی برای ما می‌فرستند و از مردم در این زمینه تشکر می‌کنم.

وی تأکید کرد: در چند روز گذشته سامانه ارتباطات مردمی استان فارس نیز راه اندازی شد تا این سامانه در تمام کشور در اختیار مردم برای دریافت گزارشات آنها باشد.

وی همچنین تصریح کرد: به‌صورت هفتگی 2 تا 3هزار گزارش از مردم در این باره داریم که اکثر آنها منجر به پیگیری و نتیجه می‌شود.

افشار در پایان درباره درصد خطای گزارشات مردمی ابراز کرد: عمده گزارشات مردمی درست هستند.

گفتنی است، سامانه 131 گشت سیار سازمان امور اراضی برای حفاظت از اراضی با 300 اکیپ  و 900 نفر نیرو شامل یک نفر نیروی انتظامی، یک نفر کارشناس جهاد کشاورزی و یک نفر راننده است.
نظرات بینندگان